Marzec w Bibliotece - podsumowanie spotkań

2

Marzec w naszej bibliotece obfitował w wyjątkowe spotkania i zajęcia, które nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również wsparły rozwój i edukację naszych czytelników. W minionym miesiącu nasza filia, stała się źródłem edukacji i inspiracji, które z wielkim entuzjazmem przyjęli zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i uczniowie szkół. Najczęściej spotkania te dotyczyły:

Bajkoterapii dla najmłodszych

Rozpoczęliśmy je od wizyty najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5 i 6 lat ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie, które po raz pierwszy uczestniczyły w zajęciach bajkoterapeutycznych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Podczas spotkania, bazując na bajce "Jak Nowatorsy przestali rozmawiać", poruszyliśmy ważne tematy relacji rodzinnych oraz znaczenia miłej atmosfery w domu.

Edukacji programistycznej dla klas młodszych

Kolejną  inicjatywą było uczestnictwo uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie w projekcie "Uczymy Dzieci Programować", gdzie pod hasłem "Zwiedzamy Opoczno z GeniBotem" zgłębiali tajniki programowania oraz poznawali historie związane z naszym miastem.

Wielkanocnych spotkań z pełną magii tradycji

Nie mogło zabraknąć również wielkanocnych zajęć, podczas których zaprosiliśmy przedszkolaków i uczniów do odkrywania tajemnic świąt. Dzięki inspiracji z książek oraz teatrzyku Kamishibai, dzieci przeniosły się w świat pełen radości i nauki, tworząc przy tym piękne kartki świąteczne i zajączki. Uczestnikami tych spotkań byli uczniowie z Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie,dzieci z gr. 0a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opocznie, klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie im. Henryka Sienkiewicza oraz wszystkie grupy z Przedszkola nr 8 w Opocznie.

Wsparcia emocjonalnego

Nie zapomnieliśmy również o ważnych aspektach emocjonalnych życia. Dzieci z gr. Oa ze Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie - miały okazję zgłębić swoje emocje i poznać sposoby radzenia sobie z nimi podczas lekcji "Złość i gniew - jak sobie z nimi radzić".

13

Serdecznie dziękujemy za udział w przedświątecznych spotkaniach pełnych opowieści i twórczej pracy, które stały się  także dla nas, doskonałą okazją do  czerpania z inspiracji świątecznych tradycji 📃🥚🎨