Walentynki 2024

walentynki 2

14 lutego Przedszkole nr 8 w Opocznie zamieniło się w krainę pełną miłości, przyjaźni i bajkowych przygód. To był dzień pełen uśmiechów, kolorów i ciepła, gdyż świętowaliśmy Walentynki z Biblioteką. W tej wyjątkowej imprezie wzięło udział siedem fantastycznych grup: Krasnoludki, Pszczółki, Misie, Tygryski, Smerfy, Supersmyki i Gumisie. Kolorowe koszulki i serduszka zdobiły zarówno przedszkolaków, jak i sale, tworząc magiczną atmosferę.

walentynki1

Czy można sobie wyobrazić lepsze święto niż Walentynki, spędzone w towarzystwie niezwykłych bohaterów i magicznych opowieści? Teatrzyk kamishibai oraz bajki "O króliku, który nie chciał się dzielić" i "Jak Nowatorscy przestali rozmawiać" przeniosły naszych małych czytelników w świat przygód, ucząc ich wartości przyjaźni, troski o innych oraz sztuki dzielenia się.

Spotkanie czytelnicze było nie tylko doskonałą okazją do rozwijania umiejętności czytelniczych, ale także inspiracją do refleksji nad wartościami, które kształtują relacje międzyludzkie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego warto mieć przyjaciół, jak o nich dbać i czy warto się z nimi dzielić.

Zajęcia czytelnicze odbyły się w przemiłej atmosferze, podkreślonej uśmiechami i radością maluchów. Dziękujemy Przedszkolu nr 8 za zaproszenie nas do wspólnego świętowania oraz za przepiękną Walentynkę, która zdobi naszą Wypożyczalnię.