Spotkania feryjne

W trakcie tegorocznych ferii zimowych w naszej bibliotece nie brakowało spotkań, które nie tylko dostarczały dzieciom rozrywki, ale również rozwijały ich umiejętności i kompetencje. Staraliśmy się promować działania, które nie tylko uczą radości czytania, ale także kształtują umiejętności myślenia algorytmicznego, logicznego oraz zadaniowego podejścia do problemów.

GemiBotinternetlego zając

W jednym z ciekawych zajęć prowadzonych przez panią Dorotę Adamczyk, była nauka korzystania z kart do kodowania GeniBota. Dzieci nie tylko miały szansę zaprogramować trasy robota po miastach naszego województwa, ale również wysłuchały fascynujące historie dotyczące różnych miejscowości. To nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zdolności programowania i logicznego myślenia już od najmłodszych lat.

W trakcie Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy podczas ferii, skupialiśmy się na edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci poznały nowe pojęcia i zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. dzieci brały udział w quizach, eksplorowały strony internetowe stworzone specjalnie dla najmłodszych, które miały na celu zwiększenie świadomość online.

Niezwykle kreatywnym zajęciem podczas ferii było LEGO Storytelling. Dzieci razem z miały okazję tworzyć własne bajki, używając do tego kości opowieści, scenografii, rekwizytów i postaci z klocków. Następnie prezentowały swoje opowieści w tetralnym otoczeniu. To nie tylko rozwijająca wyobraźnię zabawa, ale również doskonała okazja do pracy w grupie i nauki współpracy.

W czasie ferii odwiedziły nas także pięciolatki z Przedszkola Tygrysek Plus w Opocznie, Specjalnie dla nich przedstawiony był temat związany z odnajdywaniem się w grupie. Dla maluchów przygotowaliśmy teatrzyk kamishibai oraz bajkę "O zajączku, który nie chciał się dzielić". Aby lepiej zapamiętać morał bajki, przedszkolaki wykonały także zajączka z papierowych talerzyków.

Ferie zimowe w bibliotece to nie tylko czas odpoczynku, ale przede wszystkim okazja do rozwijania umiejętności i pasji dzieci w innowacyjny sposób. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, nauki i odkrywania fascynującego świata literatury!