"Książka mówi" - informacje o konkursie

książka mówi 31

Zapraszamy do udziału w konkursie pięknego czytania KSIĄŻKA MÓWI.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2023: Aleksandry Piłsudskiej, Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Celem Konkursu jest też doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.
Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.
Konkurs trwa od 2 października 2023 r. do 1 grudnia 2023 r. i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa Łódzkiego.

Regulamin konkursu: