UWAGA

DSC01544

Darmowe maseczki

AKTUALIZACJA: Zakończyliśmy wydawanie darmowych maseczek. Dziękujemy za zainteresowanie.

Zapraszamy mieszkańców do odbioru darmowych maseczek wielokrotnego użytku. Maseczki wydajemy w czwartek (28.05.2020 r.) w godzinach 10.00 - 17.00, piątek (29.05.2020 r.) w godzinach 11.00 - 17.30 lub do wyczerpania zapasów.

Akcja jest inicjatywą Samorządu Województwa Łódzkiego. Pełna lista placówek, w których można otrzymać maseczki: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/milion-maseczek-od-marsza%C5%82ka

ZAPRASZAMY PO PRZERWIE!

DRODZY CZYTELNICY !

Od poniedziałku 18 maja 2020 r. biblioteka wznawia działalność w ograniczonym zakresie. Czytelnicy mogą dokonać zwrotu wypożyczonych książek oraz wypożyczyć nowe pozycje.

Biblioteka będzie czynna w godzinach:

poniedziałek, środa , piątek: 8.00 – 15.00

wtorek, czwartek: 10.00 – 17.00.

W celu usprawnienia wypożyczania i skrócenia czasu pobytu w bibliotece, prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji przez katalog on-line, telefonicznie pod nr
(44) 724-51-34, lub pod adresem e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w bibliotece:

 • Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (ok. 2 m).

 • Każdy Czytelnik korzystający z biblioteki ma obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych, zasłaniania ust i nosa (maseczka, przyłbica ochronna, element odzieży).

 • Po wejściu do biblioteki obowiązkowo należy zdezynfekować ręce (biblioteka udostępnia Czytelnikom płyn dezynfekcyjny).

 • Ze względów bezpieczeństwa będziemy często dezynfekować stanowiska pracy i powierzchnie wspólne.

 • W bibliotece mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby (oprócz obsługi).

 • Dla Czytelników otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia książek, bez wolnego dostępu do księgozbioru, katalogów kartkowych.

 • Zwracane książki podlegają 5-dniowej kwarantannie (po tym terminie staną się dostępne dla kolejnych czytelników).

 • Czytelnia oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozostają zamknięte do odwołania.

 • Akcja Bookcrossing zostaje zawieszona do odwołania.

 • Toaleta jest niedostępna dla Czytelników.

 • Książki i inne materiały do wypożyczenia podaje bibliotekarz.

 • Za przetrzymanie książek w okresie zamknięcia biblioteki nie będą pobierane opłaty.

 • Czytelnicy mogą oddać wypożyczone ksiązki bez ustawowo naliczanych kar do 31 maja 2020 r. Od dnia 1 czerwca 2020 r. kary za przetrzymywanie książek będą ponownie naliczane!

 • Osoby, które mają zaległe należności wobec biblioteki, prosimy o wpłaty na konto 61 1240 6292 1111 0010 6992 0559.

DARMOWE MASECZKI

AKTUALIZACJA: Dziękujemy za zainteresowanie. Wydaliśmy już wszystkie maseczki.

Mamy dla Państwa kolejne darmowe maseczki. Białe, czarne, kolorowe, wielorazowe (takie, jak na zdjęciu).  Maseczki będą rozdawane od wtorku (12 maja 2020 r.) do czwartku (14 maja 2020 r.) w godz. 11.00-17.30, do wyczerpania zapasów. Jeśli znacie osoby chętne na darmowe maseczki prosimy o przekazanie tej informacji.

maseczki 12

!!!ZAPRASZAMY PO DARMOWE MASECZKI!!!

 AKTUALIZACJA: rozdaliśmy już wszystkie maseczki. Dziękujemy za zainteresowanie.


Mamy dla Państwa kolejną transzę wielorazowych maseczek ochronnych przekazanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Po darmowe maseczki zapraszamy w środę (6 maja 2020 r.) w godz. 11.00-17.30, lub do wyczerpania zapasów.

!!!IV TRANSZA DARMOWYCH MASECZEK!!!

 AKTUALIZACJA: Dziękujemy za ogromne zainteresowanie. Wszystkie maseczki zostały rozdane.

Od dziś wydajemy Państwu maseczki w dwóch wzorach (widocznych na zdjęciu). Zapraszamy dziś (środa, 29 kwietnia) i jutro (w czwartek, 30 kwietnia) w godzinach 11.00 - 17.30, lub do wyczerpania zapasów!
Akcja jest inicjatywą Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

maseczki4

UWAGA


Na czas wydawania maseczek, udzielamy informacji drogą telefoniczną pod nr (44) 724-51-34, lub mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
w poniedziałki w godz. 8.00-15.00,
od wtorku do czwartku w godz. 11:00-17:30.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE "MISTRZ DYKTAND I MISTRZ ORTOGRAFII"

Serwis edukacyjny dyktanda.pl pragnie zaprosić na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Jest on przeznaczony zarówno dla lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się 24 kwietnia i potrwa do 24 maja 2020 r.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W każdej przewidziano różne poziomy wiekowe. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej zdobędzie punktów.

Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają cenne nagrody. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: www.dyktanda.pl