Seminarium metodyczne

17 października 2017 r. metodyk, p. Jadwiga Wonko poprowadziła w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. seminarium. Było ono przeznaczone dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Temat seminarium: "Praca domowa na lekcjach historii i wos jako forma wspomagania ucznia".

Informacja o pracy Biblioteki

6 października 2017 r. (piątek)

Biblioteka będzie czynna w godz.

Tydzień Bibliotek 2017

W trakcie trwania Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy akcję „Czytanie w przestrzeni publicznej”. Razem z uczniami mieszkającymi w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego, w pięknym plenerze, na świeżym powietrzu, czytaliśmy książki. Dla chętnych przygotowałyśmy książki ale okazało się, że uczestnicy naszej akcji byli świetnie przygotowani. Każdy czytał książkę przyniesioną przez siebie.

czytanie w przestrzeni publicznej   DSC08797   DSC08791   IMG 0175

Tradycyjnie, jak co roku, obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszyła akcja „Bookcrossing”. Wszyscy chętni mogli „uwalniać” książki wystawione na stoliku w naszej Bibliotece.

DSC08810  DSC08818

W okresie wakacji Biblioteka będzie czynna:

26.06.2017r. - 14.07.2017r.

17.07.2017r. - 04.08.2017r.

Nieczynna

07.08.2017r. - 01.09.2017r.

globe 1674102 1920

25 kwietnia 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki odbyła się kolejna konferencja przedmiotowo-metodyczna. Jej temat: "Wdrażanie nowej  podstawy

programowej - geografia". Konferencję poprowadziła p. Barbara Szeptalin - doradca metodyczny.

Seminarium metodyczne w Bibliotece

24 kwietnia 2017 r. metodyk, p. Jadwiga Wonko poprowadziła w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. seminarium. Było ono przeznaczone dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Temat seminarium: "Nowe zadania nauczycieli w świetle nowej podstawy programowej historii i wos".

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

BIBLIOTEKA30.03. 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki odbyło się kolejne ze spotkań sieci nauczycieli bibliotekarzy. Tematem spotkania był "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" oraz "Rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe". Uczestniczyły w nim bibliotekarki ze szkół terenu Tomaszowa Maz., Lubochni i Rokicin. Spotkanie poprowadziła nasza koleżanka p. Iwona Ziajka.

Lekcja biblioteczna

biblioteka    23 marca 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla uczniów klasy III Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.  Temat lekcji : "Poznawanie zbiorów Biblioteki Pedagogicznej. Wyszukiwanie w katalogu on-line".

Konferencja przedmiotowo-metodyczna

23 lutego 2017 r. p. Barabara Szeptalin poprowadziła w naszej Bibliotece konferencję przedmiotowo-metodyczną dla nauczycieli geografii i przyrody. Temat konferencji: Praca domowa na lekcjach geografii i przyrody - tak czy nie?

Konferencja przedmiotowo-metodyczna

9.02.2017r. w czytelni naszej Biblioteki odbyła się konferencja przedmiotowo-metodyczna nt. : "Indywidualizacja - wymóg i wyzwanie dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i bloku uzupełniającego historia i społeczeństwo". Konferencję poprowadziła metodyk - p. Jadwiga Wonko.