Konferencja przedmiotowo-metodyczna

9.02.2017r. w czytelni naszej Biblioteki odbyła się konferencja przedmiotowo-metodyczna nt. : "Indywidualizacja - wymóg i wyzwanie dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i bloku uzupełniającego historia i społeczeństwo". Konferencję poprowadziła metodyk - p. Jadwiga Wonko.

Boże Narodzenie      W okresie ferii świątecznych

(23.12.2016 r. - 30.12.2016 r.)

biblioteka będzie czynna w godz.:

sobota - nieczynne

Seminarium metodyczne

9 listopada 2016 r. w czytelni naszej biblioteki odbyło się seminarium metodyczne nt. "Edukacja prawna na         balancelekcjach wiedzy o społeczeństwie". Zajęcia prowadziła metodyk - p. Jadwiga Wonko.

komunikowanie sie zwierząt2 800x640 Kopia

Spotkanie sieci

książki

24 października 2016 r. w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Tematy spotkania:
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- „Prawidłowości organizacji i funkcjonowania biblioteki szkolnej” –  jako jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w  zakresie kontroli, w roku szkolnym 2016/2017. Spotkanie, na którym poruszono aktualne zagadnienia związane z czytelnictwem i pracą bibliotek szkolnych cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony bibliotekarzy.

plakat2

Lekcja biblioteczna

library 1666703 180 24 października 2016 r.w naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna nt. "Poznajemy Bibliotekę Pedagogiczną. Wyszukiwanie informacji w katalogu on-line". W lekcji uczestniczyli uczniowie  III klasy Gimnazjum nr 7
w Tomaszowie Maz
.

Zaproszenie

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Tryb. Filia w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie sieci współpracy i  samokształcenia.
Tematy spotkania:
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w  Tomaszowie Mazowieckim w poniedziałek 24 października
2016 r. w godz.  12:00–14:00.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się telefonicznie  pod numerem (44) 724-51-34,
lub e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 października 2016 r.

Konferencja

22 września 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. odbyła się konferencja przedmiotowo-metodyczna nt. " Zadania nauczycieli w świetle priorytetów MEN i ŁKO, a planowanie pracy dydaktycznej na lekcjach przyrody i geografii". Spotkanie poprowadziła p. Barbara Szeptalin.

Konferencja metodyczno-przedmiotowa

15 września 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. odbyła się konferencja metodyczno-przedmiotowa nt. : "Zadania nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i bloku uzupełniającego historia i społeczeństwo w świetle priorytetów MEN i ŁKO w roku szkolnym 2016/17". Konferencję poprowadziła metodyk p. Jadwiga Wonko.

książki2  W nowym roku szkolnym2016/2017 zapraszamy wszystkich chętnych do

odwiedzania naszej Biblioteki w godz.:

poniedziałek        9.00 - 17.30

wtorek - piątek    11.00 - 17.00

sobota                 nieczynne

W okresie wakacji Biblioteka będzie czynna :

od poniedziałku do piątku

w godzinach 9.00 - 15.00

Od 25 lipca do 12 sierpnia 2016 r.

Biblioteka będzie nieczynna

(przerwa urlopowa)

Konkurs "Pięknego Czytania"

17 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz. odbyła się VII edycja konkursu "Pięknego Czytania". Podobnie jak
w latach ubiegłych w pracach jury brała udział nasza koleżanka, p. Danuta Iwanowska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. Wybrano Mistrza Pięknego Czytania i przyznano kilka wyróżnień.

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

plakatW dniach 8-15 maja jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek wśród szerokich kręgów społeczeństwa. „Biblioteka inspiruje” - to hasło Tygodnia Bibliotek na 2016 rok.

W okresie tym proponujemy naszym czytelnikom i miłośnikom biblioteki:

1. 09.05. 2016r. - Dni Otwarte Biblioteki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą pracą i księgozbiorem w godz. 08.00 – 20.00.

2. 09.05.2016r. odbędzie się również szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy nt.: „Realizacja programu „Książki naszych marzeń” - sprawozdanie”.

3. Kontynuowana będzie akcja „Bookcrossing w Bibliotece Pedagogicznej
    w Tomaszowie Maz.”.

4. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej bibliotekarzom pn. „ Oni także byli bibliotekarzami”.