globe 1674102 1920

25 kwietnia 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki odbyła się kolejna konferencja przedmiotowo-metodyczna. Jej temat: "Wdrażanie nowej  podstawy

programowej - geografia". Konferencję poprowadziła p. Barbara Szeptalin - doradca metodyczny.

Seminarium metodyczne w Bibliotece

24 kwietnia 2017 r. metodyk, p. Jadwiga Wonko poprowadziła w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Maz. seminarium. Było ono przeznaczone dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Temat seminarium: "Nowe zadania nauczycieli w świetle nowej podstawy programowej historii i wos".

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

BIBLIOTEKA30.03. 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki odbyło się kolejne ze spotkań sieci nauczycieli bibliotekarzy. Tematem spotkania był "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" oraz "Rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe". Uczestniczyły w nim bibliotekarki ze szkół terenu Tomaszowa Maz., Lubochni i Rokicin. Spotkanie poprowadziła nasza koleżanka p. Iwona Ziajka.

Lekcja biblioteczna

biblioteka    23 marca 2017 r. w czytelni naszej Biblioteki została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla uczniów klasy III Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.  Temat lekcji : "Poznawanie zbiorów Biblioteki Pedagogicznej. Wyszukiwanie w katalogu on-line".

Konferencja przedmiotowo-metodyczna

23 lutego 2017 r. p. Barabara Szeptalin poprowadziła w naszej Bibliotece konferencję przedmiotowo-metodyczną dla nauczycieli geografii i przyrody. Temat konferencji: Praca domowa na lekcjach geografii i przyrody - tak czy nie?

Konferencja przedmiotowo-metodyczna

9.02.2017r. w czytelni naszej Biblioteki odbyła się konferencja przedmiotowo-metodyczna nt. : "Indywidualizacja - wymóg i wyzwanie dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i bloku uzupełniającego historia i społeczeństwo". Konferencję poprowadziła metodyk - p. Jadwiga Wonko.

Boże Narodzenie      W okresie ferii świątecznych

(23.12.2016 r. - 30.12.2016 r.)

biblioteka będzie czynna w godz.:

sobota - nieczynne

Seminarium metodyczne

9 listopada 2016 r. w czytelni naszej biblioteki odbyło się seminarium metodyczne nt. "Edukacja prawna na         balancelekcjach wiedzy o społeczeństwie". Zajęcia prowadziła metodyk - p. Jadwiga Wonko.

Spotkanie sieci

książki

24 października 2016 r. w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Tematy spotkania:
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- „Prawidłowości organizacji i funkcjonowania biblioteki szkolnej” –  jako jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w  zakresie kontroli, w roku szkolnym 2016/2017. Spotkanie, na którym poruszono aktualne zagadnienia związane z czytelnictwem i pracą bibliotek szkolnych cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony bibliotekarzy.

plakat2