WARSZTATY BIBLIOTEKARSKIE NUMER 2-3(22/23), WRZESIEŃ 2007Następny


   
     
 

     Oddajemy do Waszych rąk kolejny i tym razem podwójny numer "Warsztatów Bibliotekarskich". Miło mi powitać na łamach naszego czasopisma znakomitych gości-autorów: Pana Sebastiana Dawida Kotułę z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Panią Urszulę Franas-Mirowską - zastępcę dyrektora Biblioteki Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach ds. w Piotrkowie Trybunalskim, Pana Pawła Reisinga - redaktora naczelnego miesięcznika "Kurier-Kultura i Rzeczywistość" oraz Panią dr Annę Marcol z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach.
    Licząc na dalszą współpracę, jestem pewna, że ich artykuły staną się dla Państwa pomocą i inspiracją w pracy bibliotecznej.
    Polecam również bardzo interesujący artykuł Pana Marcina Roszkowskiego, stałego naszego współpracownika, bibliotekarza Biblioteki Filii Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Jego artykuł "Wybrane narzędzia zarządzania informacją osobistą", w którym przybliża programy służące do gromadzenia oraz selekcji i wyszukiwania gromadzonych materiałów informacyjnych, z pewnością zainteresuje każdego bibliotekarza, nauczyciela oraz wszystkich zajmujących się pracą naukową, i nie tylko.
    Nasza młoda koleżanka, Katarzyna Krogulska, prezentuje Państwu serwis podaj.net, bardzo przydatny w swobodnej wymianie książek.
    Mam nadzieję, że również pozostałe teksty przypadną Państwu do gustu, a może obudzą dyskusję. Życzę miłej lektury i zachęcam do publikacji w piśmie.


Redaktor Naczelna

W. Olczykowska