UWAGA!! WAŻNY KOMUNIKAT

AWARIA LINII TELEFONICZNEJ!

W kwietniu prosimy kontaktować się z nami przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nasz profil na Facebooku, lub tymczasowy numer telefonu 666-404 189 czynny w godz.: poniedziałki 9.00 - 15.00, od wtorku do piątku 11.00 - 15.00.

Przepraszamy za utrudnienia!

Kształcenie na odległość - ankieta diagnozująca dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim ubiega się o przyznanie grantu pod nazwą "Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość".

Czytaj więcej: Kształcenie na odległość - ankieta diagnozująca dla nauczycieli

#Łódzkie gra w szachy

Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach zapraszają nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych województwa łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie #Łódzkie gra w szachy.

Cele projektu:

  • dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi;
  • zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
  • wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

Projekt skierowany jest do 50 placówek (25 przedszkoli i 25 szkół podstawowych). Z każdej placówki może być delegowanych 2 nauczycieli.

Ideą projektu jest stworzenie warunków i zainicjowanie nauki gry w szachy w szkołach i przedszkolach województwa łódzkiego. Międzyszkolne zajęcia poprowadzą przeszkoleni nauczyciele. Założenia projektu będą kontynuowane w kolejnych latach.

W ramach projektu:

- nauczyciele:

  • odbędą bezpłatny e-learningowy kurs doskonalący przygotowujący do prowadzenia zajęć gry w szachy;
  • będą mieli możliwość uczestniczenia m.in. w dodatkowych bezpłatnych webinariach na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy;
  • otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych składający się z publikacji dotyczących metodyki nauki gry w szachy i ćwiczeń dla uczniów;

- placówki otrzymają:

  • 10 kompletów szachów dla dzieci;
  • 10 zegarów szachowych;
  • szachy ogrodowe;
  • szachy demonstracyjne.

W celu zgłoszenia udziału w projekcie należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy placówki oraz Karty indywidualne nauczycieli wraz z podpisaną Klauzulą informacyjną. Podpisane i zeskanowane formularze należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O przyjęciu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Założeniem organizatorów jest przeszkolenie uczestników z każdego z 21 powiatów oraz trzech miast na prawach powiatów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23.03.2021 r.

Szczegółowe informacje o projekcie zawarte są w załączonym opisie projektu.

Dodatkowych informacji udziela: dr Beata Krokocka – koordynator projektu, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 46 833 20 04

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do uczestnictwa w Projekcie.

Do pobrania:

- szczegółowy opis projektu

- formularze zgłoszeniowe

Godziny pracy biblioteki

UWAGA CZYTELNICY

W PIĄTEK (05.03.2021 R.)

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA BĘDZIE NIECZYNNA

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

RANDKA Z KSIĄŻKĄ

Zainspirowane pomysłami innych bibliotek, przygotowałyśmy dla naszych czytelników z okazji nadchodzących Walentynek naszą własną, biblioteczną wersję randki w ciemno, czyli „Randka z książką”. Akcja potrwa od środy 10 lutego do poniedziałku 15 lutego, lub do wyczerpania zapasów przygotowanych książek. W tych dniach nasi czytelnicy będą mieli okazję wypożyczyć wybrane książki, sugerując się jedynie krótkim cytatem z ich treści. Każdy czytelnik będzie mógł pożyczyć maksymalnie dwie książki, przygotowane na potrzeby akcji. Zapraszamy!

 

Randka z książką

XV EDYCJA JEDNORAZOWYCH STYPENDIÓW NAUKOWYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego
informuje o ogłoszeniu XV EDYCJI JEDNORAZOWYCH STYPENDIÓW
NAUKOWYCH 
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Nabór wniosków
odbędzie się w terminie od 1 lutego do 19 marca 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru i potrzebne załączniki znajdują się na stronie