Uwaga

Godziny pracy w ferie

Uwaga!

Dnia 09.01.2023 r. Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna w godz. 13.00 - 15.00

(Zebranie Rady Pedagogicznej)

Za utrudnienia przepraszamy

Biblioteczka Inspiracji Paradyż

Miło nam poinformować, że Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Filie Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim nawiązały współpracę z Ceramiką Paradyż, wiodącym producentem płytek ceramicznych w Polsce - w zakresie wsparcia naszych zbiorów.

Misją Firmy jest piękno i inspiracja innych, toteż dużo miejsca w swej działalności poświęca ona działaniom na rzecz mieszkańców regionu, wspiera kulturę i edukację.

Do rąk naszych czytelników trafiły publikacje fachowe z zakresu: odpowiedzialności i strategii biznesowej, marketingu, wdrażania nowych technologii, pracy zespołowej, kontaktów międzyludzkich oraz rozwoju osobistego.

Pod patronatem Ceramiki Paradyż, w naszej wypożyczalni wyodrębniona została dedykowana półka : #BiblioteczkaInspiracjiParadyż, na której będziemy prezentować otrzymane nowości z ww. dziedzin.

Paradyż2

Biblioteczka Inspiracji Paradyż

Konkurs "Książka Mówi"

4

ZAPRASZAMY uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie pięknego czytania “KSIĄŻKA MÓWI”.
Zgłoszenia można przesłać od 3 października, wzorem lat ubiegłych pierwsze zgłoszone 10 szkół – otrzyma nagrody książkowe o wartości 4000 zł każda!!!

Organizatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego
w Skierniewicach.

Regulamin konkursu

Czytaj więcej: Konkurs "Książka Mówi"

Szkolenie - IBUK LIBRA

Aktualizacja:

Szkolenie, które miało się odbyć jutro (04.10.2022 r.) zostało odwołane.

 

4 października (wtorek) o godz. 14.00 zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi pan Zbigniew Jan Meller – koordynator regionalny IBUK Libra Wydawnictwa Naukowego PWN SA.
Na szkoleniu dowiecie się:

- jak korzystać z wirtualnej czytelni jaką jest IBUK Libra,

- jak wyszukiwać książki,

- jak założyć wirtualną półkę myIBUK.

Dla naszych Czytelników mamy darmowe kody dostępu.

Szkolenie jest bezpłatne.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Obowiązują zapisy, prosimy o zgłoszenia do 30 września 2022 r.:

tel. (44) 724 51 34
lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga!

Dnia 26 września 2022 r. (poniedziałek) Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna
w godz. 13.00 - 15.00
(zebranie Rady Pedagogicznej)

Budżet Obywatelski "ŁÓDZKIE NA PLUS"

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego "ŁÓDZKIE NA PLUS" NA ROK 2023. Głosować można w dniach 22.08 - 09.09 2022 r. Wypełnione karty do głosowania, które są do wzięcia w naszej bibliotece należy wrzucić do urny znajdującej się w wypożyczalni.
Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Więcej szczegółów na temat budżetu na stronie bo.lodzkie.pl