VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

Zapraszamy nauczycieli i uczniów  szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego do udziału w VII  Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

 Nasza placówka pełni w tym roku funkcję Koordynatora Powiatowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2023 r. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne na stronie wielkaliga.pl

 

wlc 2023 2024

 

Regulamin konkursu:

 

"Książka mówi" - informacje o konkursie

książka mówi 31

 

Zapraszamy do udziału w konkursie pięknego czytania KSIĄŻKA MÓWI.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2023: Aleksandry Piłsudskiej, Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Celem Konkursu jest też doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.
Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.
Konkurs trwa od 2 października 2023 r. do 1 grudnia 2023 r. i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa Łódzkiego.

Regulamin konkursu:

Budżet Obywatelski 2024

plakat numer projektu

 

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy naszej biblioteki, przypominamy o głosowaniu na zadania zawarte w Budżecie Obywatelskim "ŁÓDZKIE NA PLUS" na rok 2024 r.

Głosować można w dniach 12 czerwca – 30 czerwca 2023 r.
Wypelnione karty do głosowania należy wrzucić do urny znajdującej się w naszej bibliotece.
Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.
Więcej szczegółów na temat budżetu na stronie bo.lodzkie.pl

Gorąco zachęcamy Państwa do głosowania na nasz projekt pod nazwą „Terapia czytaniem!” w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2024 rok. Wygrana pozwoli nam wzbogacić bibliotekę o książki mające walory biblioterapeutyczne i bajkoterapeutyczne adresowane do zróżnicowanego wiekowo odbiorcy, w szczególności literaturę psychologiczną, terapeutyczną, psychoedukacyjną, relaksacyjną. Dla młodszych dzieci zostaną zakupione książki łatwe w czytaniu. Zaplanowano również zakup elementów wyposażenia i materiałów do zajęć biblioterapeutycznych, oraz spotkania z zaproszonym gościem (psychologiem/pedagogiem lub autorem książek dla dzieci).

Przypominamy, że głosować mogą tylko osoby pełnoletnie. Głosować można tylko jeden raz, głosujący może wybrać jeden projekt zadania wojewódzkiego oraz jeden projekt zadania powiatowego.

Jak głosować?

  1. Przyjść do Biblioteki Pedagogicznej ul. Św. Antoniego 47 w godzinach pracy biblioteki i na miejscu wypełnić kartę do głosowania.
  2. Kliknąć w link: KARTA-DO-GLOSOWANIA-BO-2024. Kartę należy wydrukować, wypełnić, podpisać i wrzucić do urny, która znajduje się w naszej bibliotece (ul. Św. Antoniego 47) .

Jeżeli chcielibyście Państwo zagłosować na nasz projekt, to wypełniając kartę do głosowania, w części B w rubryce powiatowa należy wpisać kod projektu zadania ETM05.

Za wszystkie oddane na nasz projekt głosy DZIĘKUJEMY.