Dzień Kota

kot

Jak co roku Biblioteka Pedagogiczna włączyła się w czytelnicze obchody Dnia Kota w opoczyńskich przedszkolach. W tym roku świętowaliśmy z Przedszkolem nr 4 i Prywatnym Przedszkolem Kubusia Puchatka w Opocznie.
Wspólne zajęcia edukacyjne miały na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie dzieci na los tych lubianych zwierząt domowych.

Dzieci poznały kocie zwyczaje nie tylko żywieniowe i pielęgnacyjne. Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego koty nie potrafią zejść z drzewa na ziemię, ile godzin śpią, ile dźwięków z siebie wydają, dlaczego ocierają się pyszczkiem o ludzkie nogi i do czego służą im wąsy – wystarczy spytać przedszkolaków! One już wszystko wiedzą, nawet to, że dorosłe koty powinny pić wodę a nie mleko i że nie ma dwóch takich samych kocich nosków. Maluszki wysłuchały także opowiadań „Jak Kot Piotrek poznaje dziewczynę z warkoczem”, „ O wycieczce do piwnicy sąsiada i wielkiej kąpieli Gabrieli Zajfert, oraz przepięknie wcielały się w role bohaterów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i sprawnościowych , papierowych kotów oraz piosenek – oczywiście o zwierzątkach.