O TB w Pedagogicznej

Podsumowanie naszych działań w TOP. - 2019, nr 21, s. 13


Tydzień Bibliotek i w tym roku obfitował w akcje, lekcje, konkursy i warsztaty zarówno dla naszych najmłodszych czytelników, jak i dla tych nieco większych :) Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie tym czytelniczym świętem i już dziś zapraszamy na jego kolejną odsłonę za rok! Serdecznie pragniemy podziękować również paniom nauczycielkom: Magdalenie Wróblewskiej, Annie Zapart i Kai Kurkowskiej-Pacan z przedszkola SOSW Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie oraz paniom z Przedszkole Tygrysek Plus: Małgorzacie Lis, Żanecie Skiba, Karolinie Partyce i Katarzynie Jaroszyńskiej za zorganizowanie wycieczki do naszej placówki Więcej fotografii z przebiegu tych spotkań można zobaczyć na naszym fanpage'u na FB https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/

top1

 

Pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego

konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2021 roku, mających na celu rozwój jakości kapitału ludzkiego województwa łódzkiego poprzez organizację inicjatyw edukacyjnych dla mieszkańców regionu, realizowanych poprzez:

- stymulowanie współpracy między szkołami zawodowymi a pracodawcami na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego;

- tworzenie systemu doradztwa edukacyjno-zawodowego;

- rozwijanie kompetencji kluczowych od najmłodszych lat, ze szczególnym uwzględnieniem dwujęzyczności.

Do pobrania:

  1. Treść ogłoszenia otwartego konkursu ofert
  2. Karta oceny formalnej
  3. Karta oceny merytorycznej.

Czytaj więcej: Pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego

! Nowy projekt !

mała książka wielki człowiek 4Ogromnie miło nam Państwa poinformować, że Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie zakwalifikowała się do projektu Mała książka - wielki człowiek ?
-  utworzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami w calej Polsce.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jesienią naszą bibliotekę wraz ze swym rodzicem lub opiekunem prawnym i założy kartę biblioteczną - otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę. Więcej informacji podamy na naszej stronie internetowej oraz FB: https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/  we wrześniu, gdy uruchomiony zostanie program.

Gorąco zachęcamy do promocji naszego przedsięwzięcia :)

"Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania

jak1 Biblioteka Pedagogiczna tradycyjnie już włączyła się do tej akcji promując książki  i czytelnictwo. Specjalne na tę okoliczność przygotowano wystrój czytelni tworząc tym samym klimat do czytania. Ze zbiorów biblioteki przygotowano zestawy książek o różnej tematyce. Do biblioteki przybyli uczniowie  z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie  z klasy III   w towarzystwie nauczycielki Pani Iwony Olczak.

Czytaj więcej: "Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania