O TB w Pedagogicznej

Podsumowanie naszych działań w TOP. - 2019, nr 21, s. 13


Tydzień Bibliotek i w tym roku obfitował w akcje, lekcje, konkursy i warsztaty zarówno dla naszych najmłodszych czytelników, jak i dla tych nieco większych :) Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie tym czytelniczym świętem i już dziś zapraszamy na jego kolejną odsłonę za rok! Serdecznie pragniemy podziękować również paniom nauczycielkom: Magdalenie Wróblewskiej, Annie Zapart i Kai Kurkowskiej-Pacan z przedszkola SOSW Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie oraz paniom z Przedszkole Tygrysek Plus: Małgorzacie Lis, Żanecie Skiba, Karolinie Partyce i Katarzynie Jaroszyńskiej za zorganizowanie wycieczki do naszej placówki Więcej fotografii z przebiegu tych spotkań można zobaczyć na naszym fanpage'u na FB https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/

top1

 

"Mikołajkowe Czytanie"

choinkaNa naszej choince umieszczono prace wykonane w ramach akcji "Mikołajkowe Czytanie". Zajęcia odbyły się w lokalu naszej Biblioteki z dziećmi z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka, pod kierunkiem Pani Emilii Zaraś oraz w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie z dziećmi z klasy II Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Izy Piekarskiej. Zajęcia zorganizowała Pani Iwona Olczak a poprowadziła Alicja Piekarska - nauczyciel naszej filii.

Czytaj więcej: "Mikołajkowe Czytanie"

"Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania

jak1 Biblioteka Pedagogiczna tradycyjnie już włączyła się do tej akcji promując książki  i czytelnictwo. Specjalne na tę okoliczność przygotowano wystrój czytelni tworząc tym samym klimat do czytania. Ze zbiorów biblioteki przygotowano zestawy książek o różnej tematyce. Do biblioteki przybyli uczniowie  z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie  z klasy III   w towarzystwie nauczycielki Pani Iwony Olczak.

Czytaj więcej: "Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania

"Ostatni leśni" - wystawa

wystawa

Serdecznie zapraszamy w dniach 10.10-17.10.2018 r. na wystawę
w lokalu naszej Filii pt. "Ostatni leśni". Mazowsze i Podlasie w ogniu 1948-1953.


Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Warszawie. Przedstawia ona walki żołnierzy niepodległościowego podziemia z wojskami NKWD oraz KBW. Prezentuje sylwetki polskich bohaterów oraz materiały źródłowe informujące o ich tragicznym losie.

Dla zorganizowanych grup uczniowskich oferujemy zwiedzanie wystawy połączone z prelekcją Pana Andrzeja Popłońskiego - Dyrektora BPP i historyka.


Zapisy telefoniczne: 44-755-24-35