Walentynki 2024

 walentynki 2

14 lutego Przedszkole nr 8 w Opocznie zamieniło się w krainę pełną miłości, przyjaźni i bajkowych przygód. To był dzień pełen uśmiechów, kolorów i ciepła, gdyż świętowaliśmy Walentynki z Biblioteką. W tej wyjątkowej imprezie wzięło udział siedem fantastycznych grup: Krasnoludki, Pszczółki, Misie, Tygryski, Smerfy, Supersmyki i Gumisie. Kolorowe koszulki i serduszka zdobiły zarówno przedszkolaków, jak i sale, tworząc magiczną atmosferę.

Czytaj więcej: Walentynki 2024

Spotkania feryjne

W trakcie tegorocznych ferii zimowych w naszej bibliotece nie brakowało spotkań, które nie tylko dostarczały dzieciom rozrywki, ale również rozwijały ich umiejętności i kompetencje. Staraliśmy się promować działania, które nie tylko uczą radości czytania, ale także kształtują umiejętności myślenia algorytmicznego, logicznego oraz zadaniowego podejścia do problemów.

GemiBotinternetlego zając

Czytaj więcej: Spotkania feryjne

Prelekcja z psychologiem

W Nowy Rok wkraczamy oczywiście z tematyką realizacji celów i postanowień.

Jak je planować, co zrobić żeby realizacja marzeń się ziściła? Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała nam pani psycholog Joanna Nadzieja Dziubek z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Pleciuga" w Opocznie. Uczestnikami spotkania była młodzież z kl. I e o profilu psychologiczno-pedagogicznym z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, która przybyła do nas z wychowawczynią, panią profesor Marzanną Telusiewicz-Chmal 👩‍🎓👩‍🎓❤️
Podczas dzisiejszej wizyty w bibliotece, uczniowie poznali także zbiory naszej filii, zarówno w formie drukowanej, jak i online (ibuk.pl - czytelnia on-line, Legimi) 📚👩‍💻📲. Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, iż wśród młodzieży z klasy o specjalności tak bliskiej naszemu profilowi zbiorów, znajdziemy mnóstwo nowych Czytelników. Serdecznie zapraszamy.
 
spotkanie z psychologiem

Ferie 2024

Zapraszamy rodziców do zapisu dzieci w wieku 7-13 lat oraz wychowawców grup przedszkolnych

ferie

Premiera GRY

ODPOCZYNSKA GRA

Serdecznie zapraszamy na premierę gry o Opocznie! Już 28.12.2023r. w naszej filii o godzinie 12:00

O(d)poczyńska Gra Karciana stworzona na wzór kultowego "Dobble" stanie się oknem do fascynującego poznawania piękna naszej Małej Ojczyzny! Podczas spotkania będziecie mieli okazję posłuchać kilku słów o wyjątkowych walorach naszego regionu oraz wcielić się w rozgrywkę, poznając reguły tej niezwykłej gry! 

Nie zapominajmy, że to nie tylko spotkanie dla pojedynczych osób, ale także dla całych Rodzin! To idealna okazja, by spędzić czas wspólnie, ucząc się i bawiąc w przyjemnym towarzystwie.

Każda Rodzina lub jej reprezentant obecny na premierze, otrzyma O(d)poczyńską Grę Karcianą, aby kontynuować fascynującą przygodę w zaciszu własnego domu!

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani i czekamy z niecierpliwością na Waszą liczną obecność! Do zobaczenia na spotkaniu, gdzie stworzymy niezapomniane chwile pełne gry, nauki i wspólnych emocji!

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży! Razem odkryjemy piękno naszej Małej Ojczyzny! 🌍✨