Dzień Głośnego Czytania 2023

TOP2

O tym, że warto czytać dzieciom wie każdy. Stymuluje ono rozwój mózgu, pobudza ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, wspiera zainteresowanie czytaniem, daje poczucie bezpieczeństwa, buduje więź i bliskość z dorosłym, kształtuje wrażliwość moralną, zapobiega uzależnieniom od urządzeń multimedialnych. Czytanie dziecku wpływa na rozwój jego mowy. Wzbogaca zasób słów mowy biernej (rozumienie) i czynnej (mowa), poszerza wiedzę o świecie, ćwiczy koncentrację i pamięć. Codzienne głośne czytanie dziecku wykształca potrzebę obcowania z książką, by w przyszłości czytanie stało się przyjemnością. Tak ważne święto, wpływające na rozwój najmłodszych czytelników - nie mogło umknąć naszej uwadze.

W tym roku Ogólnoposki Dzień Głośnego Czytania - obchodziliśmy wspólnie z klasą III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, grupami: Żabki, Motylki i Muchomorki z Przedszkola Specjalnego Centrum Edukacji i Rozwoju im. św. Jana Pawła II w Opocznie, grupą 0a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie oraz grupą 0 ze Szkoły Podstawowej nr 2 Opocznie.

Relację z przeprowadzonych spotkań można przeczytać w TOP Tygodnik Opoczyński. - 2023, nr 40, s. 11 

Wykorzystane podczas spotkań materiały plastyczne, dydaktyczne (książki bajkoterapeutyczne i teatrzyk kamishibai) zakupione zostały dzięki realizowanemu przez bibliotekę, projektowi do Budżetu Obywatelskiego Łódzkie na Plus 2023 „ Biblioterapia – pomoc terapeutyczna dla dzieci i dorosłych”.