Podsumowanie działań X-XII 2019

Pażdziernik, listopad i grudzień w naszej filii obfitował w wiele działań promujących czytelnictwo, lekcje biblioteczne, wystawy oraz szkolenia. Na bieżco staraliśmy się przekazywać Państwu wszelkie informacje i zdjęcia z tych przedsięwzięć na naszym profilu na Facebook'u, toteż na stronie internetowej dokonamy jedynie ich podsumowania.

kl 01

kl. 0b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie - zajęcia biblioterapeutyczne z cyklu Dzień z bajką pomagajką na podst. książki "Burza w słoiku : złość" aut.Carme Dolz, Nuria Aparicio

Braliśmy udział w akcjach:

Mały Miś w świecie wielkiej literatury wraz z Przedszkolem nr 4 w Opocznie, Akademią Przedszkolaka i Szkołą Podstawową w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie.

BohaterON ze Szkołą Podstawową w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie

Dzień Postaci z Bajek z Przedszkolem Akademia Malucha w Opocznie oraz Niepublicznym Artystycznym Przedszkolem Tygrysek Plus.

Szkoła do Hymnu z Przedszkolem nr 4 w Opocznie

Dzień Pluszowego Misia z Prywatnym Przedszkolem Kubusia Puchatka w Opocznie.

Organizowaliśmy lekcje biblioteczne z edukacji czytelniczej i medialnej oraz ekologicznej dla przedszkolaków i uczniów z: Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 6, Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie, Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie,SOSW "Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie, Internatu SOSW "Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie oraz Szkoły Podstawowej w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie.

Prace wykonane podczas zajęć czytelniczo-plastycznych z przedszkolakami z okazji Dnia Jeża :

jeżyk2  jeżyk3

Prezenty dla nauczycieli wykonane podczas zajęć poświęconym Dniu Edukacji Narodowej:

DEN

Ozdoby choinkowe przygotowane na zajęciach czytelniczych na podst. książki "Basia i Boże Narodzenie" Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak:

bałwanki renifer

Zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z powiatu opoczyńskiego "Kocham łódzkie". Zachęcamy do oglądania wystawy nagrodzonych prac w naszej czytelni. Poniżej prezentujemy jedynie kolaż z nagrodzonych rysunków.

k2 k3

k4   k5