Warsztaty literackie

WL15. maja na zakończenie Tygodnia Bibliotek - dla uczniów kl IV ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie przygotowaliśmy niespodziankę! Specjalnie dla nich odbyły się warsztaty literackie prowadzone przez poetów z Opoczyńskiego Klubu Literackiego "Nad Wąglanką". Prezes klubu Pan Wiktor Biernacki i Pani Józefa Nita dzielili się z dziećmi swoimi metodami pracy z tekstem. Udzielali wielu rad i wskazówek, po których uczniowie samodzielnie zmierzyli się z tak trudnym przedsięwzięciem - jakim jest napisanie wiersza.

Zadanie nie było łatwe, tym bardziej, iż dzieci losowały wyrazy ze znanych utworów, które musiały umieścić w swoich wierszach. Pod okiem naszych gości powstała wspaniała poezja, która została nagrodzona wielkimi brawami. Przy okazji tego spotkania ujawniły się także młode talenty. Dzieci recytowały swoje wiersze pisane w domu, pytały także o inspirację, wenę i pierwsze zmagania z twórczością literacką.
Podsumowaniem spotkania było wysłuchanie wierszy pani Józefy Nity i pana Wiktora Biernackiego w ich własnym wykonaniu. Dzieci wraz z nauczycielką panią Anną Telus serdecznie podziękowali za poświęcony czas i cenne rady naszym gościom i obiecali odwiedzić Opoczyński Klub Literacki. My również dziękujemy za odwiedziny i wspaniałą współpracę! Zapraszamy także do odwiedzin wystawy która poświęcona jest "nowym talentom poezji". Więcej zdjęć ze spotkania na naszym fanpage'u na FB: https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/photos/pcb.1970131146634651/1970128026634963/?type=3&theater