Zajęcia wielkanocne w bibliotece

wielkanoc3  Dnia 28 marca 2018 r. do Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim   Filii   w Opocznie przybyły na zajęcia dzieci z grupy Niezapominajki z Przedszkola nr 4 w Opocznie pod opieką Pani Ewy Krawczyk. Zajęcia dotyczyły zbliżających się Świąt Wielkanocnych, które przeprowadziła Dorota Adamczyk.

Na wstępie prowadząca zajęcia wprowadziła dzieci w tematykę Świąt Wielkanocnych. Rozmowa z dziećmi dotyczyła zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci bez problemów podawały przykłady, jak można przygotywać się do tych Świąt i też w jaki sposób można je obchodzić zgodnie z tradycją.
Następnie dzieci wysłuchały  bajki pt. „Wielkanoc w przedszkolu” i odpowiadały na pytania dotyczące przygotowań świątecznych w przedszkolu i zwyczajów wielkanocnych przedstawionych w utworze.

Pani Dorota Adamczyk przeprowadziła też zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały ze styropianowych kubków, elementów filcu i papieru - zajączki wielkanocne, które potem mogły zabrać do przedszkola. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za udział w zajęciach. Pani Ewa w imieniu swoim, Dyrekcji i Pracowników Przedszkola nr 4 w Opocznie złożyła życzenia świąteczne wręczając kolorową pisankę oraz wykonaną przez dzieci kartkę ze świątecznymi życzeniami.

wielkanoc2018 6

wielkanoc2018 3

wielkanoc2018 1

wielkanoc2018 8

wielkanoc2018 7