Ibuk Libra

plakat a3Od 1 stycznia 2015 r. Czytelnicy Biblioteki mogą otrzymać bezpłatny dostęp do darmowych publikacji  wykupionych przez Bibliotekę, które oferuje IBUK LIBRA. Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) na stronie http://libra.ibuk.pl. 

Od 1 października 2020 r. zainteresowani Czytelnicy Biblioteki mogą otrzymać bezpłatny dostęp online, 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca do 2387 publikacji, w ramach Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej, które oferuje IBUK LIBRA. Możecie korzystać z nich na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. Nie musicie instalować żadnej aplikacji, wystarczy przeglądarka www. Wejście do dostępnych książek na stronie http://libra.ibuk.pl., po uprzednim zarejestrowaniu się
i podaniu indywidualnego kodu PIN, który otrzymacie w naszej bibliotece, wystarczy do nas zadzwonić lub napisać maila.

Osoby nie będące czytelnikami naszej biblioteki, a zainteresowane dostępem do IBUK LIBRY, zapraszamy do naszej siedziby
w celu założenia konta. Po zalogowaniu wystarczy wybrać publikację, aby zobaczyć informacje o egzemplarzu wraz z podglądem jego treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na “DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć osobiste konto myIBUK.

   Co miesiąc na stronie głównej IBUKA Libry, będziecie Państwo mieli dostęp dodatkowo do jednej z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Zarejestrowani czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni.

Aby skorzystać z tej i wielu innych ofert IBUK Libry należy zgłosić się po PIN do naszej Filii, umożliwiający logowanie na platformie.

Serdecznie polecamy !

Przedstawiamy Państwu informację na temat IBUK Libra – darmowego dostępu do e-książek, z którego mogą korzystać zarejestrowani czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Filii w Radomsku, Bełchatowie, Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim

Każdy zainteresowany czytelnik zarejestrowany w Bibliotece może otrzymać darmowy kod do zdalnego dostępu. Kody można pobrać w Bibliotece oraz poprzez e-mail opocznoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." (należy podać dane niezbędne do identyfikacji czytelnika: imię, nazwisko, PESEL, nr karty bibliotecznej).

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z czytnika myIBUK, umożliwiającego zaawansowane prace z tekstem, wymaga przeglądarek internetowych, które wspierają standard HTML5. Zalecamy aktualne wersje Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari oraz Internet Explorer od wersji 10. Uwaga! Starsze wersje Internet Explorer nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 i wymagają zastosowania wtyczki flashowej.Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Więcej informacji na temat rejestracji,logowania i funkcjonowania platformy znajdziecie Państwo na stronie:

http://libra.ibuk.pl/#help

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY