Zajęcia w Miedznej

Z Japońskim teatrem ilustracji, kartami narracyjnymi książki oraz magiczną skrzynką butai, pani Dorota Adamczyk zapoznała uczniów gr 0 oraz klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej. Teatrzyk kamishibai, stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai jest przez to narzędziem kreatywnego działania oraz aktywizującą metodą pracy z czytelnikiem i słuchaczem.

miedznamiedzna1

Czytaj więcej: Zajęcia w Miedznej

Dzień Książki z dziećmi

Światowy Dzień Książki - świętowaliśmy także z Oddziałem Przedszkolnym  Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie - Grupami 0a i 0b oraz dziećmi z grupy „Bratki” i „Słoneczniki" z Przedszkola nr 4 w Opocznie. Celem naszych spotkań było oczywiście celebrowanie oraz rozbudzanie pasji do czytania i słuchania opowiadań.

 
0aib  ple4

Czytaj więcej: Dzień Książki z dziećmi

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

W dniu dedykowanym książkom i prawom autorskim, naszą Filię odwiedziło kilka grup.

Pierwsza z nich - młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie, wzięła udział w zajęciach "Czytaj legalnie, działaj zgodnie z prawem". Razem z klasą III technikum turystycznego, przemierzyliśmy ścieżki wiedzy o prawach autorskich i sposobach korzystania z treści z poszanowaniem praw twórców.

technikum

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Zapraszamy

plakat na stronę