Akcja czytelnicza w „Tygrysku”

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaproszono nas również do Przedszkola Niepublicznego „Tygrysek”. Tam dzieci dowiedziały się skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się w tym dniu książkami i różami. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki słuchały opowieści o Św. Jerzym
i smoku.

Później Pani Alicja Piekarska czytała bajki terapeutyczne w grupach Motylków, Pszczółek oraz Biedronek. Wszystkie były bardzo pouczające i dotyczyły problemów z jakimi na co dzień borykają się małe dzieci. Młodsze grupy pięknie odpowiadały na pytania dotyczące „za małej Biedroneczki”. Zrozumiały, że do każdej czynności trzeba w życiu dorosnąć i że nie należy przejmować się, jeżeli czegoś jeszcze nie umiemy zrobić. Bajka przedszkolaków z zerówki była nieco dłuższa i dotyczyła relacji wśród dzieci. Przedszkolaki wiedziały po niej w jaki sposób należy się do siebie zwracać i że mają prawo odmówić koledze lub koleżance wspólnej zabawy, jeśli nie maja na nią ochoty. Podsumowaniem całej akcji było wykonanie przepięknych, kolorowych prac dotyczących przeczytanych utworów.