Tydzień Bibliotek 2015 - „Wybieram bibliotekę”

plakatSerdecznie zapraszamy do odwiedzin, szczególnie w trakcie trwania obchodów w dniach 8-15 maja 2015 r. Zapraszamy do zapisania się do naszej biblioteki, do wypożyczania, zwiedzania i udziału w lekcjach bibliotecznych i imprezach czytelniczych.

Dodatkowo w tym okresie ogłaszamy Amnestię dla dłużników! Osoby które zgłoszą się w Tygodniu Bibliotek do naszej placówki, nie będą musiały płacić kary za nieterminowy zwrot książek.

przedszkoleW Tygodniu Bibliotek nasza biblioteka została zaproszona do przedszkoli w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" . W dniu 13 maja 2015 r. Dorota Adamczyk najpierw odwiedziła Przedszkole nr 6, gdzie spotkała z dziećmi  z dwóch grup, tj. 4 i 5-latkami. Mówiła, jak obchodzi się Tydzień Bibliotek w Polsce oraz jaką funkcję spełnia obecnie biblioteka. Następnie czytała dzieciom opowiadanie "Lucjan lew, jakiego nie było". Pozycja jest przykładem literatury terapeutycznej. Historia głównych bohaterów - Hani i lwa pomaga dzieciom oswoić  się z lękiem i strachem. Pomiędzy bohaterami książki rodzi się przyjaźń i zaufanie niezbędne do pokonania wszystkich przeciwności losu i nieoczekiwanych zwrotow akcji. Losy bohaterów bardzo zainteresowały  dzieci, ale dalsze części będą czytać już Panie, gdyż biblioteka obdarowała przedszkole - książką.