Zakończenie wakacji 2023

wakacje

Kreatywne zakończenie wakacji z Biblioteką Pedagogiczną rozpoczęliśmy 30 sierpnia, od zajęć czytelniczo-plastycznych na podstawie „Słowika” H.Ch.Anderdena - przedstawionego w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci spróbowały również samodzielnie wykonać taki przenośny teatr z tekturowych opakowań oraz karty narracyjne do poznanej baśni.

Podczas Lego Storytelling tworzyliśmy scenerię z klocków do bajek ułożonych przy wsparciu książki "Mali opowiadacze : wyzwól wyobraźnię" R. Romanowicza i kostkom story cubes. Powstały fantastyczne opowiadania o nietypowych bohaterach i ich przygodach we wspaniałych budowlach i konstrukacjach.

Dzieci poznały także te bardziej i mniej nieznane legendy związane z naszym miastem. Były to: Legenda o Kazimierzu Wielkim i Esterce, Legenda o śpiących rycerzach, Legenda o zatopionych dzwonach w Opocznie oraz Legenda o herbie Odrowąż. Ta która najbardziej spodobała się naszym gościom, znalazła swe odzwierciedlenie podczas wykonanych wakacyjnych pamiątek z Opoczna, czyli magnesów na lodówkę.

Sensoplastyczne zajęcia z piaskiem kinetycznym - to kolejne wesołe zajęcia w naszej bibliotece. Podczas spotkania, dzieci przypomniały sobie legendę o Smoku Wawelskim oraz dzięki teatrzykowi kukiełkowemu próbowały swoich sił w tworzeniu nowatorskiego scenariusza do przedstawienia.

Zajęcia podczas akcji Kreatywne zakończenie wakacji z Biblioteką Pedagogiczną przeprowadzono dzięki materiałom dydaktycznym zakupionym z Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego Łódzkie na Plus 2023.