Mała Książka Wielki Człowiek 2022-2023

baner 1080x10801mkwc 2022

W ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek” wydajemy kolejne Wyprawki Czytelnicze razem z Kartą Małego Czytelnika i broszurą dla rodziców – w języku ukraińskim! Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o „Krasnalu w Krzywej Czapce” jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak, ilustracje wykonała Aleksandra Krzanowska.

Każdy rodzic, który chce towarzyszyć swojemu dziecku w tej niezwykłej przygodzie i uwrażliwiać jego serce na piękno, dobro i drugiego człowieka, powinien podarować mu czas na wspólne czytanie i częste wizyty w bibliotece! Niejedna książka to przecież najprawdziwsze dzieło sztuki, które przemawia do Małego Czytelnika nie tylko poruszającymi historiami, ale też wyjątkowymi ilustracjami rozbudzającymi jego wyobraźnię i zmysł estetyczny.

Dzięki książkom z projektu Mała Książka Wielki Człowiek, dzieci już od najmłodszych lat obcują ze sztuką, mają ją na wyciągnięcie ręki, także w domowym zaciszu. Odwiedzając bibliotekę i korzystając z jej oferty, mogą natomiast stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego!

Zapraszamy!