IBUK Libra - szkolenie

ibuk szkolenie stronaZa nami warsztaty📘📲 Ibuk Libra - Nowoczesna Biblioteka w kieszeni.

4.10.2022 r. w spotkaniu z panem Zbigniewem Mellerem z PWN Nauka wzięła udział młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie oraz z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Pan Meller szczegółowo omówił, podawał przykłady korzystania z wirtualnej czytelni oraz zaawansowanej pracy z tekstem na platformie.

Serwis IBUK Libra jest istniejącą od 2008 roku częścią Wydawnictwa Naukowego PWN. Platforma udostępnia publikacje elektroniczne oraz zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN oraz kilkuset innych Wydawców. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy ponad kilkadziesiąt tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Na szkoleniu można się było dowiedzieć o wielu możliwościach jakie daje IBUK Libra, min. o:

☑️ bezpłatnym dostępie online do ponad 3 tys. egzemplarzy (książek i czasopism), które wykupiła nasza biblioteka 🆓

☑️możliwości wypożyczeń i czytania książek bez wychodzenia z domu 🏠

WYSTARCZY TYLKO:

☑️ Odwiedzić CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim Biblioteka Pedagogiczna Filia w Opocznie i poprosić o 👉numer PIN👈 niezbędny do korzystania z ibuk.pl - czytelnia on-line

☑️ zalogować się na www.libra.ibuk.pl

☑️odnaleźć książkę, której potrzebujemy

I JUŻ MOŻNA:

☑️ czytać gdzie chcemy i jak chcemy (komputer, laptop, tablet).

☑️ stworzyć własną półkę myIBUK i pracować z tekstem (dodawać zakładki, robić notatki bezpośrednio w książce!)

Dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami, krótkie wyjaśnienie odnośnie korzystania z platformy, znajdziecie Państwo tu:

https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, można przeczytać tu:

https://libra.ibuk.pl/faq

ibuk00

ibuk1

ibuk szkolenie na str