! Nowy projekt !

mała książka wielki człowiek 4Ogromnie miło nam Państwa poinformować, że Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie zakwalifikowała się do projektu Mała książka - wielki człowiek 😍
-  utworzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami w calej Polsce.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jesienią naszą bibliotekę wraz ze swym rodzicem lub opiekunem prawnym i założy kartę biblioteczną - otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę. Więcej informacji podamy na naszej stronie internetowej oraz FB: https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/  we wrześniu, gdy uruchomiony zostanie program.

Gorąco zachęcamy do promocji naszego przedsięwzięcia :)