XIX OTCD

plakatW 2020 roku XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczął się 30 maja i potrwał do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywał się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Temat przewodni – zwierzęta miał zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby wszelkich istot.


Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbył się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej. W związku z tym pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie publikowali na swoim fanpage’u na Facebooku ciekawe zbiory z zakresu zoologii dla starszych czytelników oraz literaturę dla najmłodszych, w której głównymi bohaterami są zwierzaki. Nauczycielki bibliotekarki - dla dzieciaków które nie zdążyły zaopatrzyć się w nowe książki na weekend przygotowały niespodziankę. Nagrały w bibliotecznej scenerii a następnie opublikowały w sieci dwa wiersze Marii Konopnickiej, które można oglądać na FB biblioteki:

https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/videos/180670620039815/

https://www.facebook.com/pedagogiczna.opoczno/videos/651413258800474/

kolaż foto1 tcd

cpcd2 muchy3