Wakacyjne spotkanie z książką

ppp12.07.2019 r. nasza filię odwiedzili uczestnicy „Wakacji z Poradnią” wraz z pedagogiem, panią Katarzyną Banasik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały najciekawsze egzemplarze książek a następnie wzięły udział w zajęciach bajkoterapeutycznych prowadzonych przez panią Karolinę Kalinowską.

Z tego względu, iż było to spotkanie wakacyjne, uczniowie odpoczywali i wsłuchiwali się w opowiadanie ze zbioru „Hihopter” Małgorzaty Musierowicz pt. „ Boję się” czytanego przez kierownika biblioteki. Dotyczyło ono problemów z jakimi borykamy się od najmłodszych lat tj. strach, wstyd czy poczuciem bezsilności.
Dzięki opisanej historii ze zwykłego „podwórka” dzieci dowiedziały się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach które spotykają nas codziennie, co zrobić gdy akurat nie ma wokoło nikogo z dorosłych a przede wszystkim empatii, pomocy, przyjaźni czy po prostu koleżeńskości. Następnie nasi goście zabrali się do wykonania prac przestrzennych z magicznych pianek - niespodzianek dla osób które dzieci chciałyby wesprzeć bądź pocieszyć w ciężkich chwilach. Mamy nadzieję, że rozmowa na temat przeczytanego utworu oraz wykonane prezenty - były ciekawą przygodą literacko-plastyczną.