Tydzień Czytania Dzieciom

w11

5 czerwca naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z nauczycielami z Przedszkola nr 2 w Opocznie. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom "Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie" i uświetnił je swą obecnością pan Zbigniew Wereszka - tenisista, trener, właściciel Szkoły Tenisa Ziemnego RETURN w Parczówku. Nasz gość czytał przedszkolakom opowiadania i wiersze oczywiście o sporcie, tenisie i zasadach fair play. Ogromnym zainteresowaniem oprócz przeczytanych historii, cieszyły się także przyniesione przez trenera rekwizyty oraz wykonane przy pomocy piłeczek tenisowych sztuczki sprawnościowe.

Po takim sportowo-czytelniczym wstępie, maluchy zabrały się do uzupełniania przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy książeczek (należało w nich narysować sportowca, który dziś im czytał oraz swój ulubiony sport). W nagrodę za piękne słuchanie, opowiadanie o swoich zamiłowaniach sportowych i wykonanie pięknych obrazków, każde dziecko otrzymało od pana Zbigniewa profesjonalna piłeczkę do tenisa ziemnego i obietnicę częstego słuchania bajek oraz częstej aktywności fizycznej na dworze :)