2018 - Rok Ireny Sendlerowej

ISW tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest Dowolność czytania. W związku z tym, nie mogło u nas zabraknąć lekcji bibliotecznej poświęconej wybitnej postaci jaką była Irena Sendlerowa. 11 maja w przeddzień jej 10. rocznicy śmierci na zajęcia dotyczące życia i działalności bohaterki, przybyli do nas uczniowie kl. III z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie wraz z panią Izabelą Piekarską.

Uczniowie wraz z nauczycielami czytali kiążkę Ewy Nowak "Kto uratował jedno życie..." poświęconej  historii Ireny Sendlerowej oraz jej przyjaciół z którymi pomagała wydostać się ludziom z getta. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną, która uzupełnila wiadomości z książki a następnie w parach zastanawiały się nad otrzymanymi cytatami i interpretowały ich znaczenie. Uczniowie pracowali także nad kręgami wartości i postaw ludzi w czasie II wojny światowej. Na koniec spotkania przedstawiciele grup, dokonywali sprawozdania z przebiegu tych prac. Odczytywali zapisane informacje, porównywali i uzupełniali plakaty.  Rozmawialśmy także o tym co kiedyś i teraz jest najważniejsze, z czego wynikają podobieństwa i różnice oraz w jaki sposób nasze wartości decydują o podejmowanych  decyzjach.

IS1IS2 IS3 IS4 IS5