Zabawa z książką w Wygnanowie

Tygrys2Nasza Biblioteka często realizuje zajęcia czytelniczo-plastyczne. 7 listopada z wizytą na taką lekcję biblioteczną do uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Wygnanowie pojechała Pani Karolina Kalinowska. Tematem pierwszej godziny spotkania było „Poznajemy misia o Bardzo Małym Rozumku”.

Dzieci dowiedziały się z niej jak powstała książka „Kubuś Puchatek”, wysłuchały jej obszernego fragmentu, po czym nastąpiła długa dyskusja na temat uroczego niedźwiadka. Uczniowie określali przymiotniki, które pasują do Puchatka, odgadywali zagadki dotyczące przeczytanego utworu i oczywiście sprawdzali smak ulubionej potrawy Misia - miodku. Podczas spotkania do sali przyszedł także specjalny gość ze Stumilowego Lasu – Tygrysek we własnej osobie. Sprawdzał, co dzieci zapamietały z zajęć, czy umieją wymienić wszystkich książkowych przyjaciół  i czy potrafią przy muzyce z bajki skakać, biegać i psocić tak jak on. Oczywiście egzamin został zaliczony. Wszyscy wspaniale się bawili a Panie: Wiesława Jaciubek, Agnieszka Górka, Ilona Zalega i Sylwia Rychlińska, by otrzymać od dzieci miano przyjaciół Puchatka miały do wykonania specjalne zadania. Część spotkania, podczas którego to nauczyciele byli oceniani przez uczniów była entuzjastycznie przyjęta przez dzieci i nagrodzona wielkimi brawami. Po przerwie obiadowej nastąpiła druga godzina zajęć. Dzieci uważnie słuchały jak zbudowana jest książka i jakie zawiera informacje, po czym przystąpiły do wykonania własnego egzemplarza z rysunkiem ”Kubusia”. Przepiękne kolorowe książeczki dzieci obiecały szanować i zachować do następnego spotkania, podczas którego będą malować i pisać kolejne rozdziały.

wygnanów1 wygnanów2 wygnanów4 wygnanów5 wygnanów6 wygnanów7

wygnanów8 wygnanów9 wygnanów10