Głośne czytanie 2017

GC2Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to zostało ogłoszone  z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W wielu bibliotekach i przedszkolach organizowane jest wspólne głośne czytanie utworów dla dzieci. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie. Z punktu widzenia psychologii - stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca jego słownictwo, rozwija zdolność koncentracji i chęć poznawania świata. Buduje też wzajemne zaufanie między pokoleniami.

W tym roku po raz kolejny włączyłyśmy się do Ogólnopolskiego Święta Głośnego Czytania. Do akcji przystąpiły dzieci z  Przedszkola nr 5, Niepublicznego Przedszkola „Tygrysek”  i Niepublicznego Przedszkola „Akademia Malucha” w Opocznie.

Dla dzieci z Przedszkola „Tygrysek” oraz dla dzieci z grupy Kocurki z Przedszkola nr 5 była przygotowana inscenizacja bajki „Jaś i Małgosia”. Wzięli w niej udział nauczyciele z Przedszkoli oraz Kierownik Biblioteki - Karolina Kalinowska. W dniu 29 września Bibliotekę odwiedziła też grupa Misie z Przedszkola nr 5 w Opocznie, dla których Dorota Adamczyk czytała „Bajki dla dzieci : wesołe przedszkolaki” oraz baśń polską „Bazyliszek”.

W  Przedszkolu „Akademia Malucha”, w akcji Głośnego Czytania uczestniczyła Dorota Adamczyk. W grupie Krasnali, Kocurków i Żabek czytała wiersze Juliana Tuwima, bajkę „Czerwony Kapturek” oraz „Bajki dla dzieci : wesołe przedszkolaki”. Dzieci bardzo uważnie słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych utworów. Czytanie przeplatane było zabawami ruchowymi. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowanki i zakładki do książek.

 

 

akademia malucha2

 

     GC1

 

przedszkole5 strona2

    przdszkole5 strona3   

przedszkole5 strona4