Dzień Postaci z Bajek

przedszkole5W tym roku hucznie obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Jednodniowe święto zmieniło sie w tygodniowa akcję czytelniczą, do której przystąpiły dzieci z grup: Stokrotki, Niezapominajki, Bratki i Słoneczniki z Przedszkola nr 4 w Opocznie, Krasnale, Pszczółki, Misie i Kocurki z Przedszkola nr 5 w Opocznie oraz Żuczki, Motylki, Pszczółki i Biedronki z Przedszkola Niepublicznego "Tygrysek" w Opocznie.

Spotkania trwały od 5 do 12 września i przynosły dużo radości zarówno dzieciom jak i nam nauczycielom. Kierownik naszej filii pani Karolina Kalinowska w towarzystwie Słonia Trąbalskiego przygotowała dla przedszkolaków inscenizację oraz wiele zabaw i zadań, podczas których maluchy mogły pochwalić się swoją znajomością bajek. Dzielnie słuchały również przygotowanych utworów i rozpoznawały ich tytuły po usłyszeniu fragmentu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek oraz obietnice kolejnego spotkania 5 listopada, kiedy to po raz drugi obchodzone jest to piękne święto.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem umieszczonym w Tygodniku Opoczyńskim nr 38/2017, dotyczącym naszej czytelniczej imprezy.

przed 4  przeds4  przedszkole 4

przedszk.5    przedsz5  5