Tydzień Bibliotek 2017 w Pedagogicznej

tydzien bibliotek2017

   W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie włącza się w obchody od 2009 roku.
Przygotowałyśmy z tej okazji kilka różnorodnych propozycji. Mamy nadzieję, że chętni do świętowania razem z nami coś dla siebie znajdą. Czekamy również na państwa propozycje, jeżeli będą możliwe do realizacji, to je uwzględnimy i włączymy do naszej oferty.

Amnestia dla czytelników każdy kto odda przetrzymane książki uniknie zapłaty kary.

Lekcje biblioteczne:

- „Książka może być natchnieniem” –lekcja biblioteczna dla dzieci w wieku przedszkolnym

- „ Budowa książki”

-„ Od tabliczki glinianej do e-booka”

- „ Katalogi online”

-„ Łódzkie czyta Reymonta”

- „ Poznaj historię naszej biblioteki”

Akcje czytelnicze - GŁOŚNE CZYTANIE W Bibliotece lub Przedszkolach wg kolejności zgłoszeń.

Wystawa stała 65 lat działalności NASZEJ BIBLIOTEKI

Zapraszamy do świętowania razem z nami kolejnego Tygodnia Bibliotek!

Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Autorem hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Chcemy,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

[źródło: sbp.pl]