Światowy Dzień Książki

książka

    Biblioteka Pedagogiczna włączyła się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI 2017 i przeprowadziła akcje mające na celu popularyzację czytelnictwa oraz Święta Książki. Panie Alicja Piekarska i Iwona Olczak z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie zorganizowały akcję czytelniczą. W dniu 21 kwietnia bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.Zwiedziły lokal biblioteki i wysłuchały wierszy o książce i bibliotece. Rozmawiały też jak dbać o książki. Obdarowane zostały zakładkami do książek oraz otrzymały kolorowankę tematycznie związaną z przeczytaną książką „Na pociechę coś pysznego: gotuj z Misiem i Tygryskiem”.

   W dniu 24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie.W akcji brały udział dzieci z klasy „0”.Dzieci wysłuchały wiersza „KSIĄŻKA” Lucyny Krzemienieckiej. Po wysłuchaniu wiersza dzieci wykonały zakładkę do swojej ulubionej książki. Zakładki znajdują się w bibliotece na wystawie prac plastycznych.Wysłuchały też bajki ze zbiorku Joanny Moniki Litwin „ Krótkie bajeczki dla chorej córeczki”. Na pamiątkę spotkania w bibliotece obdarowane zostały zakładkami do książek od Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zakończenie spotkań wzajemnie obdarowano się kwiatami i książką na pamiątkę ŚWIĘTA KSIĄŻKI.

W dniu 25 kwietnia 2017 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy „0” z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie pod opieką nauczycielki pani Anny Kaźmierczyk. Dzieci wysłuchały wiersza „KSIĄŻKA” Lucyny Krzemienieckiej. Wiersz wygłosiła i poprowadziła rozmowę na jego temat Pani Anna Wilk – Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie obecnie przebywająca na emeryturze, która gościła w tym dniu w naszej bibliotece. Po wysłuchaniu wiersza dzieci wykonały zakładkę do swojej ulubionej książki. Zakładki zostały na kilka dni w bibliotece na wystawie prac plastycznych. Wysłuchały też bajki ze zbiorku Joanny Moniki Litwin „ Krótkie bajeczki dla chorej córeczki”. Na pamiątkę spotkania w bibliotece obdarowane zostały zakładkami do książek od Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Zajęcia z dziećmi zaplanowała, przygotowała i poprowadziła Alicja Piekarska – Kierownik Filii.