Wielkanoc w Pedagogicznej

W Wielkim Tygodniu w wielkanocnym już klimacie do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia zorganizowane przez pracowników Biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr 4 w Opocznie pod opieką nauczycielki Ewy Krawczyk. Na kilka dni przed świętami czuć było wszędzie już świąteczny klimat. W bibliotece również już było świątecznie, o czym świadczyły dekoracje na holu i w wypożyczalni. Zajęcia dotyczyły zwyczajów i obrzędów wielkanocnych w regionie opoczyńskim. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Wielkanocne Święta”. Zorganizowane zostały również warsztaty plastyczne dla dzieci nt. „ Wielkanocne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały kolorową pisankę – zawieszkę, którą przygotowały Panie Alicja Piekarska i Ewa Krawczyk. Dzieci dokonały dekoracji pisanki i zabrały ją ze sobą do przedszkola. Zajęcia przeprowadziła Pani Dorota Adamczyk. Na zakończenie zajęć dzieci podziękowały tradycyjnie już wręczając podziękowanie oraz złożyły życzenia świąteczne.

zdjęciawielkanocne4 zdjecia wielkanocne1

zdjecia wielkanocne2