Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien120 września 2016 r. świętowaliśmy wspólnie z dziećmi, które uczęszczają do Przedszkola nr 6 z Grupą Żłobkowa „Zielona Dolinka” i z Przedszkola Niepublicznego „Tygrysek” w Opocznie.
27 września swoje święto obchodziły z nami maluszki z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka a 29 września z Przedszkola nr 4.
Dzień Przedszkolaka miał na celu propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego i dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Dzieci uważnie wysłuchały przygotowanych przez nas życzeń i wierszy a później wspólnie z nauczycielami uczestniczyły w balu.  Przedszkolaki z „Zielonej Dolinki” ogladały także pokaz olbrzymich baniek mydlanych wykonywanych przez klauny i maszerowały z kolorowymi transparentami po ulicach naszego miasta. Na zakończenie spotkań pani Alicja Piekarska i Dorota Adamczyk wręczały przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i książki.

Święto naszych milusińskich było również dobrą okazją do tego, by zwrócić uwagę na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz na konieczność upowszechniania edukacji przedszkolnej. Dzięki takim imprezom edukacyjnym dochodzi także do integracji i współdziałania różnych instytucji, tworzy się miła atmosfera, mająca wpływ na przyjazny wizerunek oraz jakość przedszkoli.