Aktualności

plakat a3Od 1 stycznia 2015 r. zainteresowani Czytelnicy Biblioteki mogą otrzymać bezpłatny dostęp do 683 publikacji  wykupionych przez Bibliotekę  i  darmowych, które oferuje IBUK LIBRA. Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) na stronie http://libra.ibuk.pl. 

   Co miesiąc (począwszy od marca br.) na stronie głównej IBUKA Libry, będziecie Państwo mieli dostęp dodatkowo do jednej z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Zarejestrowani czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni.

Aby skorzystać z tej i wielu innych ofert IBUK Libry należy zgłosić się po PIN do naszej Filii, umożliwiający logowanie na platformie.

                                        Serdecznie polecamy !Przedstawiamy Państwu informację na temat IBUK Libra – darmowego dostępu do e-książek, z którego mogą korzystać zarejestrowani czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Filii w Radomsku, Bełchatowie, Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim

Od 1 stycznia 2015 r. zainteresowani Czytelnicy Biblioteki mogą otrzymać bezpłatny dostęp do 683 publikacji  wykupionych przez Bibliotekę  i  darmowych, które oferuje IBUK LIBRA. Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) na stronie http://libra.ibuk.pl. 

Każdy zainteresowany czytelnik zarejestrowany w Bibliotece może otrzymać darmowy kod do zdalnego dostępu. Kody można pobrać w Bibliotece oraz poprzez e-mail opocznoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." (należy podać dane niezbędne do identyfikacji czytelnika: imię, nazwisko, PESEL, nr karty bibliotecznej).

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z czytnika myIBUK, umożliwiającego zaawansowane prace z tekstem, wymaga przeglądarek internetowych, które wspierają standard HTML5. Zalecamy aktualne wersje Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari oraz Internet Explorer od wersji 10. Uwaga! Starsze wersje Internet Explorer nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 i wymagają zastosowania wtyczki flashowej.Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Ibuk Libra – jak dodać kod PIN?

Istnieją 2 sposoby dopisania kodu PIN do osobistego konta myIBUK
Pierwszy sposób
1. Wejdź na stronę http://www.libra.ibuk.pl/
2. W prawym górny rogu strony znajduje się opcja logowania
3. Załóż osobiste konto myIBUK
4. Jeśli masz już konto myIBUK - zaloguj się
5. Z prawego górnego rogu strony wybierz "Ustawienia" , naciśnij "Moje biblioteki"
6. W oknie "Moje biblioteki" wybierz "+ DODAJ BIBLIOTEKĘ"
7. Wpisz otrzymany PIN, a następnie naciśnij "+ DODAJ"
8. Do okna "Moje biblioteki" zostanie dodana nazwa właściwej biblioteki
Kod PIN należy przywiązać do myIBUK tylko raz.

Drugi sposób
1. Wejdź na stronę http://www.libra.ibuk.pl/
2. W lewym górnym rogu strony wybierz "BRAK BIBLIOTEK"
3. Następnie naciśnij "+ DODAJ BIBLIOTEKĘ"
4. Wpisz otrzymany PIN, a następnie naciśnij "+ DODAJ"
5. Na ekranie zobaczysz komunikat
6. Załóż osobiste konto myIBUK
7. Jeśli masz już konto myIBUK - zaloguj się
8. Do okna "Moje biblioteki" zostanie dodana nazwa właściwej biblioteki
Kod PIN należy przywiązać do myIBUK tylko raz.