Laureaci konkursu - SP.

konkurs 12

Przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "Lubię jak mi czytasz o..." Kategoria - Szkoły Podstawowe, uczniowie klas I-III
 
I miejsce (ex aequo)
 
Marta Wiatrowska - SP. w Skroninie
Klaudia Wróbel - SP. w Skroninie
Kamil Rola - SP. w Skroninie
 
II miejsce
 
Natalia Padusińska - SP. w Kraśnicy
Amelia Bilska - SP. w Skroninie
Oliwia Karczmarczyk - SP. w Skroninie
Aleksandra Zenka - SP. w Skroninie
 
III miejsce
 
Paweł Krawczyk - SP. w Januszewicach
Filip Mazur - SP. w Skroninie
Roksana Rudalska - SP. w Skroninie
Oliwier Stępień - SP. w Skroninie
 
Wyróżnienia:
 
Tobiasz Kabała
Antoni Nowak
Alicja Śliwińska
Nikola Wróbel
Anna Zenka
ze Szkoły Podstawowej w Skroninie
 
‼ GRATULUJEMY ‼ 🏆🏅
PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW ZAPRASZAMY DZIŚ I W PRZYSZŁYM TYGODNIU OD GODZ. 13:30 DO 15:00 (PRÓCZ WTORKU) Jeżeli ktoś nie może zgłosić się w wyznaczonym czasie, prosimy o kontakt telefoniczny: (44) 755-24-35
 

Laureaci konkursu - Przedszkola

konkurs 11

Przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego , zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka: "Lubię jak mi czytasz o..."
Kategoria Przedszkola:
 
I miejsce (ex aequo)
 
Maria Filipek - Przedszkole nr 2 w Opocznie
Alicja Ziółkowska - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Alicja Gorzałczyńska - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Liliana Dębowska - Przedszkole "Tygrysek Plus" w Opocznie
 
II miejsce (ex aequo)
 
Dominika Białas - Przedszkole nr 2 w Opocznie
Łucja Kowalska - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Nadia Więcek - Przedszkole nr 5 w Opocznie
Filip Rudalski - Oddział Przedszkolny SP. w Skroninie
Zofia Pęzowicz - Przedszkole "Tygrysek Plus" w Opocznie
 
III miejsce (ex aequo)
 
Nina Strzelczyk - Przedszkole nr 2 w Opocznie
Natalia Cieluch - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Antoni Fijałkowski - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Ewa Lisowska - Przedszkole nr 5 w Opocznie
Natalia Karczmarczyk - Oddział Przedszkolny SP. w Skroninie
Lena Nojek - Przedszkole "Tygrysek Plus" w Opocznie
 
Wyróżnienia:
 
Adam Stefański - Przedszkole nr 4 w Opocznie
Tobiasz Kostrzewa - Oddział Przedszkolny SP. w Skroninie
Antoni Jach - Oddział Przedszkolny SP. w Skroninie
 
‼ GRATULUJEMY ‼ 🏆🏅
PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW ZAPRASZAMY DZIŚ I W PRZYSZŁYM TYGODNIU OD GODZ. 13:30 DO 15:00 (PRÓCZ WTORKU) Jeżeli ktoś nie może zgłosić się w wyznaczonym czasie, prosimy o kontakt telefoniczny: (44) 755-24-35

Zaproszenie na seminarium

szkolenie

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Opocznie serdecznie zaprasza nauczycieli na bezpłatne seminarium "Burza mózgów przy kawie - budowanie motywacji do czytania", ktore odbędzie się online, w dniu 17 czerwca 2021 r. o 13.30.

Seminarium przeprowadzi p. Jadwiga Szymczyk - konsultant z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.

Chętnych nauczycieli prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: 44(755-24-35) - do 14 czerwca 2021 r..

TB - podsumowanie

Podsumowanie tegorocznych działań z okazji Tygodnia Bibliotek naszej filii można przeczytać na łamach Tygodnika Opoczyńskiego,
nr 21/2012, s. 6 :)

tb00

Czytaj więcej: TB - podsumowanie

Konkurs plastyczny

konkurs 1

 

‼️KONKURS PLASTYCZNY ‼️
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym:
"Lubię jak mi czytasz o..." zorganizowanym przez Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Opocznie 🧑‍🎨
Cele Konkursu to: rozbudzanie zainteresowań literackich, rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny

Dzień Dziecka z Pedagogiczną

t1  t2

Dzień Dziecka z Biblioteką Pedagogiczną w tym roku spędziły dzieci z Niepublicznego Artystycznego Przedszkola Tygrysek Plus w Opocznie🤩🥳
Co jak nie książka i wspólna zabawa - może być w tym dniu najważniejsze? Dlatego też wspólnie z przedszkolnymi ciociami i przy pomocy dzielnych przedszkolaków👩‍👩‍👧‍👦 wszystkie grupy uczestniczyły w czytelniczych inscenizacjach do wierszy Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski"🐘 oraz Jana Brzechwy "Żaba"📖🐸👩‍👩‍👧‍👦. Przedszkolaki były bardzo grzeczne, wiedziały wszystko o bajkach, aktywnie uczestniczyły z quizach i zgadywankach, więc na zakończenie spotkania otrzymały zdrowe smakołyki 😉

OTCD 2021

ap3

W tym roku #XXOgólnopolskiTydzieńCzytaniaDzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” przypadał na 26 maja - 2 czerwca.
Idea Tygodnia zachęca rodziny jak również biblioteki, przedszkola i szkoły do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promuje wartościową literaturę. 28 maja do akcji z naszą biblioteką przystąpiła Akademia Przedszkolaka Pierwsza Uczelnia Twojego Dziecka w Opocznie. Kierownik naszej filii, pani Karolina Kalinowska prezentowała maluchom wiersz Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" 👱‍♂️👩‍🦰 oraz wiersz Jana Brzechwy "Smok" 🦎 - za pomocą teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki i nauczyciele zaangażowali się również w odgrywanie scenek kostiumowych do wierszy "Słoń Trąbalski"J. Tuwima 🐘 i "Żaba" J. Brzechwy 🐸.
Cieszymy się ze spotkań "na żywo" i z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje 😍

Czytaj więcej: OTCD 2021

Nowa usługa - zapis do biblioteki online

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Opocznie oferuje czytelnikom możliwość zdalnego zapisu do bilbioteki.

Nie jesteś czytelnikiem Biblioteki? Możesz się zapisać nie wychodząc z domu.
Wystarczy w katalogu on-line wejść w zakładkę Konto i wypełnić prosty formularz, dostępny również tutaj: https://piotrkowtryb-ped.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=acc&id=info. Na wskazany przy rejestracji adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny, a następnie, po potwierdzeniu rejestracji, kolejny e-mail z hasłem dostępu, umożliwiającym zalogowanie się na swoje konto w naszej Bibliotece.
Dzięki tej usłudze możesz już zarezerwować lub zamówić wybrane zbiory. Osoba zarejestrowana może także otrzymać bezpłatny kod do IBUK Libra. W celu otrzymania kodu prosimy o skontaktowanie się z Biblioteką telefonicznie pod nr 44 755-24-35 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UWAGA! Wypożyczenie zarezerwowanych pozycji jest możliwe dopiero po wizycie w Bibliotece w ciągu najbliższych 7 dni od zarejestrowania i okazaniu ważnego dokumentu tożsamości. Po wypełnieniu i podpisaniu deklaracji, czytelnik otrzymuje BEZPŁATNĄ kartę biblioteczną uprawniającą go do wypożyczania zbiorów.

Zapis online - instrukcja