Ibuk Libra - szkolenie

ibuklibra

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy, studentów oraz wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat darmowego korzystania z wirtualnej czytelni - czyli ponad 2000 wykupionych publikacji przez Bibliotekę Pedagogiczną. Szkolenie jest darmowe i przeprowadzi je przedstawiciel regionalny Ibuk Libra - pan Zbigniew Jan Meller - 30.01.2020 r. o godz. 14:00 w BPP Filii w Opocznie.
W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o zapisy do 27 stycznia 2020 r. oraz zabranie ze sobą smartfonów lub laptopów.

BPP Filia w Opocznie, tel 44-755-24-36

Pierwsze spotkanie sieci 2019/2020

99W tym roku szkolnym pierwsze spotkanie sieci rozpoczęło się szkoleniem „Zagrożenia w sieci - działania profilaktyczne”, przeprowadzonym przez koordynatora sieci panią Dorotę Adamczyk. Dzięki prezentacji multimedialnej, nauczyciele mogli się przekonać, jak szkodliwy wpływ mogą mieć treści napotkane w Internecie na rozwój dzieci. Mogli też poszerzyć swoja wiedzę na temat zagadnień związanych z zagrożeniami i uzależnieniami w sieci. Uczestnicy spotkania poznali też strony, gdzie również rodzice oraz uczniowie mogą pogłębić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci. Nauczyciele mogli też przyjrzeć się stronom, gdzie szukać informacji o kampaniach społecznych, projektach dla szkół i pomocy fachowej w dziedzinie profilaktyki uzależnień. Szkolenie nawiązywało do jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej Państwa na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie sieci 2019/2020

Podsumowanie działań X-XII 2019

Pażdziernik, listopad i grudzień w naszej filii obfitował w wiele działań promujących czytelnictwo, lekcje biblioteczne, wystawy oraz szkolenia. Na bieżco staraliśmy się przekazywać Państwu wszelkie informacje i zdjęcia z tych przedsięwzięć na naszym profilu na Facebook'u, toteż na stronie internetowej dokonamy jedynie ich podsumowania.

kl 01

kl. 0b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie - zajęcia biblioterapeutyczne z cyklu Dzień z bajką pomagajką na podst. książki "Burza w słoiku : złość" aut.Carme Dolz, Nuria Aparicio

Braliśmy udział w akcjach:

Mały Miś w świecie wielkiej literatury wraz z Przedszkolem nr 4 w Opocznie, Akademią Przedszkolaka i Szkołą Podstawową w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie.

BohaterON ze Szkołą Podstawową w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie

Dzień Postaci z Bajek z Przedszkolem Akademia Malucha w Opocznie oraz Niepublicznym Artystycznym Przedszkolem Tygrysek Plus.

Szkoła do Hymnu z Przedszkolem nr 4 w Opocznie

Dzień Pluszowego Misia z Prywatnym Przedszkolem Kubusia Puchatka w Opocznie.

Czytaj więcej: Podsumowanie działań X-XII 2019

Wesołych Świąt

życzonka

Wyniki konkursu

Serdecznie gratulujemy🏆 uczestnikom i laureatom konkursu plastycznego🎨 oraz rodzicom i nauczycielom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie, Szkoły Podstawowej w Modrzewiu z siedzibą w Ziębowie i Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie.

Po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie - 5 grudnia (czwartek) o godz. 10.00. W przypadku, gdy uczniowie nie będą mogli osobiście się zgłosić, prosimy o informację zwrotną lub odbiór nagród przez nauczyciela.

KONKURS

 

Konkurs plastyczny dla SP

Łódź1

Regulamin   KonkursuKOCHAM ŁÓDZKIE

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie, ul. Armii Krajowej 2, tel. 44-755-24-35

Cele konkursu

  • uczczenie 100-lecia Województwa Łódzkiego,
  • kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz rozbudzanie postaw lokalnego patriotyzmu,
  • przybliżenie uczniom piękna małej ojczyzny,
  • rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych uczniów.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny dla SP