Wakacje 2017

wakacje2017

Zaproszenie na konferencję

Dyrektor WODN w Piotrkowie Tryb. oraz Dyrektor BP w Piotrkowie Tryb. w ramach współpracy w zakresie kompleksowego wspomagania szkół zapraszają nauczycieli do udziału w konferencji :

OTWARTE ZASOBY EDUKACYJNE - PORTALE I SERWISY EDUKACYJNE WSPARCIEM DLA NAUCZYCIELA

która odbędzie się dn. 31.05.2017 r. o godz. 15.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb. Filia w Opocznie, ul. Armii Krajowej 2.

Seminarium poprowadzą:  Katarzyna Krogulska - pracownik BP w Piotrkowie Tryb. oraz dr Marek Grynkiewicz - konsultant WODN w Piotrkowie Tryb.

Czytaj więcej: Zaproszenie na konferencję

65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie

 

 65 lat
Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym naszej Biblioteki. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do zrobienia urodzinowego prezentu naszej placówce. A jest co świętować, bo biblioteka PEDAGOGICZNA W OPOCZNIE SKOŃCZYŁA 65 LAT swojej działalności na rzecz rozwoju i wspierania oświaty oraz w służbie dla społeczności miasta i powiatu Opoczno. I właśnie z tej okazji zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych użytkowników, sympatyków, wydawnictwa o wsparcie naszej placówki. Mamy nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Chętnie przyjmiemy książki zakupione dla naszej placówki lub z waszych rodzinnych księgozbiorów oraz inne materiały, które umilą świętowanie jubileuszu.

Zapraszamy do świętowania razem z nami – bibliotekarzami,

dużo książek dla Was mamy,

czasopisma także mamy,

Wszelki smutek rozpraszamy,

Więc na was bardzo, bardzo czekamy.

 

W związku z jubileuszem 65–lecia swojej działalności

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W OPOCZNIE

ogłasza konkurs plastyczny

KARTKA URODZINOWA DLA BIBLIOTEKI

dla dzieci z terenu Miasta i powiatu OPOCZNO

Czytaj więcej: 65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie

Tydzień Bibliotek 2017 w Pedagogicznej

tydzien bibliotek2017

   W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie włącza się w obchody od 2009 roku.
Przygotowałyśmy z tej okazji kilka różnorodnych propozycji. Mamy nadzieję, że chętni do świętowania razem z nami coś dla siebie znajdą. Czekamy również na państwa propozycje, jeżeli będą możliwe do realizacji, to je uwzględnimy i włączymy do naszej oferty.

Amnestia dla czytelników każdy kto odda przetrzymane książki uniknie zapłaty kary.

Lekcje biblioteczne:

- „Książka może być natchnieniem” –lekcja biblioteczna dla dzieci w wieku przedszkolnym

- „ Budowa książki”

-„ Od tabliczki glinianej do e-booka”

- „ Katalogi online”

-„ Łódzkie czyta Reymonta”

- „ Poznaj historię naszej biblioteki”

Akcje czytelnicze - GŁOŚNE CZYTANIE W Bibliotece lub Przedszkolach wg kolejności zgłoszeń.

Wystawa stała 65 lat działalności NASZEJ BIBLIOTEKI

Zapraszamy do świętowania razem z nami kolejnego Tygodnia Bibliotek!

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2017 w Pedagogicznej

Światowy Dzień Książki

książka

    Biblioteka Pedagogiczna włączyła się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI 2017 i przeprowadziła akcje mające na celu popularyzację czytelnictwa oraz Święta Książki. Panie Alicja Piekarska i Iwona Olczak z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie zorganizowały akcję czytelniczą. W dniu 21 kwietnia bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.Zwiedziły lokal biblioteki i wysłuchały wierszy o książce i bibliotece. Rozmawiały też jak dbać o książki. Obdarowane zostały zakładkami do książek oraz otrzymały kolorowankę tematycznie związaną z przeczytaną książką „Na pociechę coś pysznego: gotuj z Misiem i Tygryskiem”.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki

Wielkanoc w Pedagogicznej

   W Wielkim Tygodniu w wielkanocnym już klimacie do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia zorganizowane przez pracowników Biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr 4 w Opocznie pod opieką nauczycielki Ewy Krawczyk. Na kilka dni przed świętami czuć było wszędzie już świąteczny klimat. W bibliotece również już było świątecznie, o czym świadczyły dekoracje na holu i w wypożyczalni. Zajęcia dotyczyły zwyczajów i obrzędów wielkanocnych w regionie opoczyńskim. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Wielkanocne Święta”. Zorganizowane zostały również warsztaty plastyczne dla dzieci nt. „ Wielkanocne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały kolorową pisankę – zawieszkę, którą przygotowały Panie Alicja Piekarska i Ewa Krawczyk. Dzieci dokonały dekoracji pisanki i zabrały ją ze sobą do przedszkola. Zajęcia przeprowadziła Pani Dorota Adamczyk. Na zakończenie zajęć dzieci podziękowały tradycyjnie już wręczając podziękowanie oraz złożyły życzenia świąteczne.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Pedagogicznej

Życzenia świąteczne

kartka1

 

Serdeczne życzenia Wielkanocne

 Wszystkim Czytelnikom

składają

Kierownik i Pracownicy Biblioteki

Walentynki z biblioteką

Przedszkole nr 6 Walentynki14 lutego przypada Dzień Św. Walentego, dlatego miesiąc ten upływał w atmosferze miłości, życzliwości i szacunku. W Polsce obchodzony jest od lat 90-tych XX w. jako Dzień Zakochanych. Z tej okazji pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie wraz z nauczycielami opoczyńskich szkół i przedszkoli zorganizowali walentynkowe lekcje biblioteczne, które trwały od 13 do 21 lutego.

Czytaj więcej: Walentynki z biblioteką