Podsumowanie akcji Narodowe Czytanie 2017

P1090739 1W tym roku po raz trzeci Biblioteka Pedagogiczna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której inicjatorem jest Para Prezydencka. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku Polacy sami wybrali dzieło do wspólnego odczytania i było nim „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017

NC1

 


Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie z Dyrekcją, nauczycielami polonistami i młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie oraz z Muzeum Regionalnym w Opocznie, organizuje akcję Narodowego Czytania.

 

Akcja odbędzie się na placu przed Apteką "Pigułka" w Opocznie
- 2 września 2017r. Zaczynamy o godz. 8.30.

Nasza Filia po raz kolejny z Kancelarii Prezydenta otrzymała okolicznościową pieczęć. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Opoczna i okolic o przyniesienie egzemplarza "Wesela" Stanisława Wspiańskiego, na którym będzie można przybić pamiątkowy stempel.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 NC2

 

Wakacje 2017

wakacje2017

Zaproszenie na konferencję

Dyrektor WODN w Piotrkowie Tryb. oraz Dyrektor BP w Piotrkowie Tryb. w ramach współpracy w zakresie kompleksowego wspomagania szkół zapraszają nauczycieli do udziału w konferencji :

OTWARTE ZASOBY EDUKACYJNE - PORTALE I SERWISY EDUKACYJNE WSPARCIEM DLA NAUCZYCIELA

która odbędzie się dn. 31.05.2017 r. o godz. 15.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb. Filia w Opocznie, ul. Armii Krajowej 2.

Seminarium poprowadzą:  Katarzyna Krogulska - pracownik BP w Piotrkowie Tryb. oraz dr Marek Grynkiewicz - konsultant WODN w Piotrkowie Tryb.

Czytaj więcej: Zaproszenie na konferencję

65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie

 

 65 lat
Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym naszej Biblioteki. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do zrobienia urodzinowego prezentu naszej placówce. A jest co świętować, bo biblioteka PEDAGOGICZNA W OPOCZNIE SKOŃCZYŁA 65 LAT swojej działalności na rzecz rozwoju i wspierania oświaty oraz w służbie dla społeczności miasta i powiatu Opoczno. I właśnie z tej okazji zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych użytkowników, sympatyków, wydawnictwa o wsparcie naszej placówki. Mamy nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Chętnie przyjmiemy książki zakupione dla naszej placówki lub z waszych rodzinnych księgozbiorów oraz inne materiały, które umilą świętowanie jubileuszu.

Zapraszamy do świętowania razem z nami – bibliotekarzami,

dużo książek dla Was mamy,

czasopisma także mamy,

Wszelki smutek rozpraszamy,

Więc na was bardzo, bardzo czekamy.

 

W związku z jubileuszem 65–lecia swojej działalności

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W OPOCZNIE

ogłasza konkurs plastyczny

KARTKA URODZINOWA DLA BIBLIOTEKI

dla dzieci z terenu Miasta i powiatu OPOCZNO

Czytaj więcej: 65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie

Tydzień Bibliotek 2017 w Pedagogicznej

tydzien bibliotek2017

   W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka Pedagogiczna w Opocznie włącza się w obchody od 2009 roku.
Przygotowałyśmy z tej okazji kilka różnorodnych propozycji. Mamy nadzieję, że chętni do świętowania razem z nami coś dla siebie znajdą. Czekamy również na państwa propozycje, jeżeli będą możliwe do realizacji, to je uwzględnimy i włączymy do naszej oferty.

Amnestia dla czytelników każdy kto odda przetrzymane książki uniknie zapłaty kary.

Lekcje biblioteczne:

- „Książka może być natchnieniem” –lekcja biblioteczna dla dzieci w wieku przedszkolnym

- „ Budowa książki”

-„ Od tabliczki glinianej do e-booka”

- „ Katalogi online”

-„ Łódzkie czyta Reymonta”

- „ Poznaj historię naszej biblioteki”

Akcje czytelnicze - GŁOŚNE CZYTANIE W Bibliotece lub Przedszkolach wg kolejności zgłoszeń.

Wystawa stała 65 lat działalności NASZEJ BIBLIOTEKI

Zapraszamy do świętowania razem z nami kolejnego Tygodnia Bibliotek!

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2017 w Pedagogicznej

Światowy Dzień Książki

książka

    Biblioteka Pedagogiczna włączyła się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI 2017 i przeprowadziła akcje mające na celu popularyzację czytelnictwa oraz Święta Książki. Panie Alicja Piekarska i Iwona Olczak z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie zorganizowały akcję czytelniczą. W dniu 21 kwietnia bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.Zwiedziły lokal biblioteki i wysłuchały wierszy o książce i bibliotece. Rozmawiały też jak dbać o książki. Obdarowane zostały zakładkami do książek oraz otrzymały kolorowankę tematycznie związaną z przeczytaną książką „Na pociechę coś pysznego: gotuj z Misiem i Tygryskiem”.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki

Wielkanoc w Pedagogicznej

   W Wielkim Tygodniu w wielkanocnym już klimacie do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia zorganizowane przez pracowników Biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr 4 w Opocznie pod opieką nauczycielki Ewy Krawczyk. Na kilka dni przed świętami czuć było wszędzie już świąteczny klimat. W bibliotece również już było świątecznie, o czym świadczyły dekoracje na holu i w wypożyczalni. Zajęcia dotyczyły zwyczajów i obrzędów wielkanocnych w regionie opoczyńskim. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Wielkanocne Święta”. Zorganizowane zostały również warsztaty plastyczne dla dzieci nt. „ Wielkanocne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały kolorową pisankę – zawieszkę, którą przygotowały Panie Alicja Piekarska i Ewa Krawczyk. Dzieci dokonały dekoracji pisanki i zabrały ją ze sobą do przedszkola. Zajęcia przeprowadziła Pani Dorota Adamczyk. Na zakończenie zajęć dzieci podziękowały tradycyjnie już wręczając podziękowanie oraz złożyły życzenia świąteczne.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Pedagogicznej