Zajęcia w Miedznej

Z Japońskim teatrem ilustracji, kartami narracyjnymi książki oraz magiczną skrzynką butai, pani Dorota Adamczyk zapoznała uczniów gr 0 oraz klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej. Teatrzyk kamishibai, stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai jest przez to narzędziem kreatywnego działania oraz aktywizującą metodą pracy z czytelnikiem i słuchaczem.

miedznamiedzna1

Czytaj więcej: Zajęcia w Miedznej

Dzień Książki z dziećmi

Światowy Dzień Książki - świętowaliśmy także z Oddziałem Przedszkolnym  Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie - Grupami 0a i 0b oraz dziećmi z grupy „Bratki” i „Słoneczniki" z Przedszkola nr 4 w Opocznie. Celem naszych spotkań było oczywiście celebrowanie oraz rozbudzanie pasji do czytania i słuchania opowiadań.

 
0aib  ple4

Czytaj więcej: Dzień Książki z dziećmi

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

W dniu dedykowanym książkom i prawom autorskim, naszą Filię odwiedziło kilka grup.

Pierwsza z nich - młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie, wzięła udział w zajęciach "Czytaj legalnie, działaj zgodnie z prawem". Razem z klasą III technikum turystycznego, przemierzyliśmy ścieżki wiedzy o prawach autorskich i sposobach korzystania z treści z poszanowaniem praw twórców.

technikum

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Zapraszamy

plakat na stronę

Marzec w Bibliotece - podsumowanie spotkań

2

Marzec w naszej bibliotece obfitował w wyjątkowe spotkania i zajęcia, które nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również wsparły rozwój i edukację naszych czytelników. W minionym miesiącu nasza filia, stała się źródłem edukacji i inspiracji, które z wielkim entuzjazmem przyjęli zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i uczniowie szkół. Najczęściej spotkania te dotyczyły:

Czytaj więcej: Marzec w Bibliotece - podsumowanie spotkań

Wielkanoc 2024

życzeniaWielkanoc 2024

Wystawa ŚDS

w1 wystawa

Zapraszamy do odwiedzenia naszej niezwykłej wystawy, która sprawiła, że nasza czytelnia zamieni się w mini galerię rękodzielnictwa. Prezentujemy fascynujące prace wykonane przez utalentowanych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Ostoja" im. Siostry Klaryski Stanisławy z Opoczna.

Podziwiać będzie można między innymi mozaiki stworzone z kryształków w technice Diamond painting, przepiękne obrazy wyplatane z nici na drewnie w technice string art, akwarele na desce i płótnie, haft krzyżykowy oraz papierowy quilling.

To nie tylko wystawa, to przestrzeń do rozwoju własnych zainteresowań!
Warto skorzystać z okazji, aby dowiedzieć się więcej o tajnikach różnych technik i podszkolić swoje umiejętności.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej wystawy do końca marca oraz do dzielenia się Państwa pasjami!