Warsztaty rękodzielnicze

 palmy714 marca 2018 r. w naszej  bibliotece zorganizowałyśmy warsztaty rękodzielnicze „Robimy palmy wielkanocne”, które poprowadziła twórczyni ludowa z Opoczna - Pani Maria Rogulska. W spotkaniu brali udział nauczyciele, studenci, uczniowie i rodzice z dziećmi. Wspólnie poznawaliśmy tajniki tworzenia kwiatów z bibuły i krepiny - niezbędnego elementu regionalnej palmy, a następnie z użyciem barwionych traw i bazi wykańczaliśmy nasze rękodzieła.

Czytaj więcej: Warsztaty rękodzielnicze

Szkolenie nauczycieli bibliotekarzy

 szkoleniebibliotekarzyDnia 22 lutego 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Opocznie odbyło się kolejne spotkanie    „Sieci   współpracy nauczycieli bibliotekarzy” szkół miasta i powiatu Opoczno.     

Na spotkanie została zaproszona Pani Jadwiga Szymczyk - konsultant Wojewódzkiego Ośrodka   Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, która przeprowadziła szkolenie na temat:
*Reforma edukacji i jej wpływ na biblioteki szkolne - dokumenty normujące pracę biblioteki
*Planowanie i dokumentowanie pracy w bibliotece - budowanie zapisów w dzienniku biblioteki    szkolnej.

  Na wstępie przedstawione zostały zadania bibliotek szkolnych zawarte w ustawie z 14 grudnia 2016 r. - Prawo  oświatowe.  oraz zwrócono uwagę na niezwykle ważną rolę bibliotek szkolnych w zakresie kształtowania postaw czytelniczych uczniów.

Czytaj więcej: Szkolenie nauczycieli bibliotekarzy

Nocny strach

j 03623 lutego 2018r. pani Jolanta Łyczek wraz z 4, 5 i 6-cio latkami z ZSS nr 2 w Opocznie zaprosili na zajęcia bajkoterapeutyczne kierownika naszej filii panią Karolinę Kalinowską. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z własnymi strachami i lękami, narastającymi szczególnie w ciemności.

Czytaj więcej: Nocny strach

Dzień Kota

WP 20180219 012"Dzień Kota z Biblioteką"- pod takim hasłem odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo-plastyczne w naszej bibliotece. 19.02.2018r. uczestniczyły w nich Kocurki z Przedszkola nr 5 w Opocznie. Wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia i zabawy rozwijające i usprawniające percepcję i pamięć słuchową oraz wzrokową. Nauczyciele czytali dzieciom wybrane rozdziały z książki Waldemara Cichonia "Jak się masz Cukierku?"

Czytaj więcej: Dzień Kota

Zakochaj się w... książce!

zakochani w książce16.02.2018r. na zajęcia czytelniczo - plastyczne "ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE" do naszej fili przyszły 4 i 5-cio latki z Przedszkola nr 5 w Opocznie. Dzieci wysłuchały walentynkowego opowiadania czytanego prze panią Dorotę Adamczyk, odpowiadały na pytania nauczycielki a następnie po krótkiej zabawie „serduszkowej” przeszły do czytelni, gdzie z paniami: Karoliną Kalinowską, Anną Kaniewską i Małgorzatą Świercz miały wykonać prace plastyczne. Przedszkolaki ozdabiały drzewo miłości - okładkę ich własnej walentynkowej książki. Na koniec przemiłego spotkania zrobiliśmy sobie mini sesję zdjęciową :)

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/pg/pnr5opoczno/photos/?tab=album&album_id=413854592361940

Czytaj więcej: Zakochaj się w... książce!

Edukacja międzykulturowa

wietnam7"Kochamy Wietnam" - to walentynkowe zajęcia z edukacji międzykulturowej, na które przybyła do naszej filii klasa Va z ZSS nr 3 w Opocznie z nauczycielką języka polskiego panią Anną Telus. Uczniowie poznają w szkole różnice i podobieństwa kulturowe Europy i Azji, toteż zajęcia o Wietnamie były dla nich bardzo interesujące. Na to wyjątkowe spotkanie zaprosiłyśmy także miłośniczkę podróży - panią Paulinę Furę, która niedawno wróciła z 3-miesięcznej wyprawy po tym pięknym kraju.

Czytaj więcej: Edukacja międzykulturowa

Konkurs recytatorski

recytatorski


Serdecznie zapraszamy uczniów kl.IV-VI do udziału w konkursie recytatorskim
"Poezja lokalnych twórców".

Wystarczy wybrać jeden wiersz poety z powiatu opoczyńskiego (może być z Opoczyńskiego Klubu Literackiego  „Nad Waglanką”) i pięknie go wyrecytować 21.03.2018r. w naszej Bibliotece.

Służymy pomocą w doborze materiałów do konkursu!
Regulamin i karta zgłoszeniowa poniżej.

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

Warsztaty

palmy