Zakończenie akcji

Podsumowaniem przeprowadzonej przez nas akcji "Październik - miesiącem dobroci nad zwierzętami", jest artykuł zamieszczony w Opoczyńska.pl (46/2017)pt. "Eko - wiedza od przedszkola"

Kopia Artykuł

 

Dzień Jeża z przedszkolakami

jeżJeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książkach. Często możemy je także spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach i przy ruchliwych drogach. Wydawać by się mogło, że to dzikie zwierzę miewa się dobrze, skoro tak często można je zobaczyć, jednak w rzeczywistości bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginie.

Czytaj więcej: Dzień Jeża z przedszkolakami

Zabawa z książką w Wygnanowie

Tygrys2Nasza Biblioteka często realizuje zajęcia czytelniczo-plastyczne. 7 listopada z wizytą na taką lekcję biblioteczną do uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Wygnanowie pojechała Pani Karolina Kalinowska. Tematem pierwszej godziny spotkania było „Poznajemy misia o Bardzo Małym Rozumku”.

Czytaj więcej: Zabawa z książką w Wygnanowie

Uczniowie z ZSP nr 1 w Bibliotece Pedagogicznej

P102029027.10.2017 r. odwiedzili nas uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnychnr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie wraz z Panią Marzena Jarugą. Celem wycieczki "Biblioteki naszego regionu" realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, było zapoznanie młodzieży z warsztatem informacyjnym Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie.

Czytaj więcej: Uczniowie z ZSP nr 1 w Bibliotece Pedagogicznej

Zajęcia bajkoterapeutyczne

ZSS nr 226.10.2017r. otrzymałyśmy zaproszenie od kl. "0" i Pani Magdaleny Białas z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie. Zajęcia na podstawie bajki terapeutycznej "Kredki" K. Tarnowskiej, przeprowadziła Pani Karolina Kalinowska. Dzieci rozmawiały z nauczycielką na temat przeczytanego utworu. Właściwie oceniały charakter i postępowanie poszczególnych bohaterów.

Czytaj więcej: Zajęcia bajkoterapeutyczne

Wystawa prac

Serdecznie zapraszamy na pokonkursową wystawę prac uczniów
z Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie,
wykonanych pod kier. Pani Marzeny Jarugi

nt.: "Stanisław Staszic na tle swojej epoki"

konkurs

Głośne czytanie 2017

GC2Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to zostało ogłoszone  z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W wielu bibliotekach i przedszkolach organizowane jest wspólne głośne czytanie utworów dla dzieci. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie. Z punktu widzenia psychologii - stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca jego słownictwo, rozwija zdolność koncentracji i chęć poznawania świata. Buduje też wzajemne zaufanie między pokoleniami.

W tym roku po raz kolejny włączyłyśmy się do Ogólnopolskiego Święta Głośnego Czytania. Do akcji przystąpiły dzieci z  Przedszkola nr 5, Niepublicznego Przedszkola „Tygrysek”  i Niepublicznego Przedszkola „Akademia Malucha” w Opocznie.

Czytaj więcej: Głośne czytanie 2017